Cztery brązowe medale Polaków w kickboxingu. Robert Krasoń powalczy o złoto

Strona głównaSporty walkiCztery brązowe medale Polaków w kickboxingu. Robert Krasoń powalczy o złoto

Reprezentanci Polski wywalczyli cztery brązowe medale w kickboxingu na Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie. Robert Krasoń awansował do finału i w niedzielę powalczy o złoto. Po porażkach w półfinałach na najniższym stopniu podium w swoich kategoriach wagowych stanęli: Kinga Szlachcic, Karolina Juja, Oskar Sobański i Jakub Pokusa. To kolejne sukcesy biało-czerwonych w sportach walki na tegorocznych Igrzyskach Europejskich. 

Robert Krasoń wygrał półfinał i powalczy o złoto 

Jedynym reprezentantem Polski, który przebrnął przez półfinał i awansował do walki o złoto jest Robert Krasoń. Zawodnik ten startuje w formule Full Contact w kategorii do 86 kilogramów. Jego półfinałowe starcie było bardzo wyrównane. Ostatecznie Polak stosunkiem 2:1 pokonał Gruzina Zuraba Ivaniadze. Dzięki temu zameldował się w niedzielnym finale. W nim o złoty medal powalczy z reprezentantem Hiszpanii Mohammedem Hamdi Hajji. Będzie to jedyny niedzielny finał w kickboxingu z udziałem Polaka. 

Cztery brązowe medale biało-czerwonych w kickboxingu 

Na półfinale zmagania w kickboxingu zakończyło czterech Polaków. Tym samym wywalczyli oni brązowe medale Igrzysk Europejskich. W sobotę jako pierwszy w ringu pojawił się Oskar Sobański. Walczył w formule Full Contact w kategorii wagowej do 63,5 kilogramów. Niestety wyraźnie przegrał z Włochem Damiano Solvato Tramontaną. Później w ringu oglądaliśmy Jakuba Pokusę. Ten zawodnik rywalizował w Full Contact do 75 kilogramów. Niestety on również okazał się wyraźnie gorszy od swojego rywala i przegrał z Gruzinem Luką Shoniyą. 

W trzecim polskim półfinale walczyła Kinga Szlachcic. Nasza reprezentantka rywalizowała w Full Contact do 65 kilogramów. Lepsza od niej okazała się Irlandka Amy Wall. W czwartym przegranym półfinale oglądaliśmy Karolinę Juję. Walczyła ona w Full Contact do 70 kilogramów. Niestety Polka musiała uznać wyższość Niemki Aline Sophii Sodjinou. Tym samym cała czwórka biało-czerwonych zakończyła rywalizację na etapie półfinałów w swoich kategoriach wagowych. Zgodnie z regulaminem dyscypliny kickboxingu wywalczyli oni brązowe medale Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...