Daniel Rutkowski przegrał walkę o mistrzowski pas na KSW 68. Wyniki ostatniej gali w Radomiu

Strona głównaSporty walkiMMADaniel Rutkowski przegrał walkę o mistrzowski pas na KSW 68. Wyniki ostatniej...

Za nami niezwykle emocjonująca gala mma KSW 68, która odbyła się w Radomiu. W walce o mistrzostwo federacji KSW w wadze piórkowej zmierzyli się Salahdine Parnasse z Francji oraz Daniel Rutkowski. Niestety Polakowi nie udało się odebrać pasa i panującym mistrzem pozostał zawodnik z Francji, który wygrał w 4. rundzie przed duszenie. W innych ciekawych walkach Damian Janikowski wygrał przez nokaut z Tomaszem Jakubcem, a Tomasz Romanowski decyzją sędziowską z Michałem Pietrzakiem. 

Nieudana próba mistrzowska Daniela Rutkowskiego

Przed rozpoczęciem tego pojedynku faworytem walki mistrzowskiej był Salahdine Parnasse z Francji, który legitymuje się bilansem (17-1-1, 2 KO, 6 Sub). Po drugiej stronie ringu stanął doświadczony, jednak niżej notowany Daniel Rutkowski (13-3, 7 KO, 1 Sub, 1 NC). Pierwsza runda była bardzo spokojna i wyrównana, a zawodnicy przede wszystkim spędzali czas w stójce w klinczu. W drugiej rundzie nieco większą przewagę zyskał Francuz, który dużo lepiej prezentował się w stójce. Trzecia runda to kontynuacja tego, co oglądaliśmy w poprzedniej. Ostatecznie w czwartej rundzie rywalizacja przeniosła się do parteru, gdzie Salahdine Parnasse poddał Polaka przez duszenie i tym samym obronił tytuł mistrzowski. 

Efektowne zwycięstwo Damiana Janikowskiego

Efektowne i ważne zwycięstwo odniósł Damian Janikowski (7-4, 5 KO, 1 Sub), który prawym sierpowym już w pierwszej rundzie posłał na deski Tomasza Jakubca (10-4, 4 KO, 1 Sub). Do tego czasu walka była bardzo wyrównana, jednak mocny cios Janikowskiego sprawił, że sędzie natychmiast ją przerwał. Niezwykle wyrównana była walka Tomasza Romanowskiego (15-8, 5 KO, 1 Sub, 1 NC) z Michałem Pietrzakiem (10-5-1, 3 KO, 2 Sub). Ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów na punkty wygrał ten pierwszy. 

Wyniki pozostałych pojedynków

Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych walk na gali KSW 68 w Radomiu:

  • Ricardo Prasel (12-3, 4 KO, 8 Sub) wygrał przez TKO w 2. rundzie z Michałem Kitą (21-13-1, 13 KO, 5 Sub);
  • Patryk Kaczmarczyk (8-1, 2 KO, 2 Sub) wygrał przez TKO w 2. rundzie z Michałem Dominem (4-3, 2 KO, 1 Sub);
  • Rafał Kijańczuk (11-4, 10 KO) wygrał przez TKO w 1. rundzie z Yanna Kouadją (8-5, 6 KO, 2 Sub);
  • Albert Odzimkowski (12-6, 4 KO, 7 Sub) wygrał przez TKO w 1. rundzie z Tommym Quinnem (8-6, 3 KO, 1 Sub);
  • Adam Tomasik (6-1, 2 KO, 3 Sub) wygrał decyzją sędziów z Marcinem Trzcińskim (1-2);
  • Piotr Kacprzak (7-3, 1 KO, 3 Sub) wygrał decyzją sędziów z Jose Santiago Jr. (11-5, 3 KO, 3 Sub, 1NC).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Wilfredo Leon wraca po kontuzji i wskakuje na najwyższy poziom!

Ponad pięć miesięcy trwała absencja Wilfredo Leona z powodu kontuzji. Reprezentant Polski wrócił do gry w Perugii i od razu zanotował świetny występ. Nie...