STS KOD PROMOCYJNY

Daniel Rutkowski przegrał walkę o mistrzowski pas na KSW 68. Wyniki ostatniej gali w Radomiu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMADaniel Rutkowski przegrał walkę o mistrzowski pas na KSW 68. Wyniki ostatniej...

Za nami niezwykle emocjonująca gala mma KSW 68, która odbyła się w Radomiu. W walce o mistrzostwo federacji KSW w wadze piórkowej zmierzyli się Salahdine Parnasse z Francji oraz Daniel Rutkowski. Niestety Polakowi nie udało się odebrać pasa i panującym mistrzem pozostał zawodnik z Francji, który wygrał w 4. rundzie przed duszenie. W innych ciekawych walkach Damian Janikowski wygrał przez nokaut z Tomaszem Jakubcem, a Tomasz Romanowski decyzją sędziowską z Michałem Pietrzakiem. 

Nieudana próba mistrzowska Daniela Rutkowskiego

Przed rozpoczęciem tego pojedynku faworytem walki mistrzowskiej był Salahdine Parnasse z Francji, który legitymuje się bilansem (17-1-1, 2 KO, 6 Sub). Po drugiej stronie ringu stanął doświadczony, jednak niżej notowany Daniel Rutkowski (13-3, 7 KO, 1 Sub, 1 NC). Pierwsza runda była bardzo spokojna i wyrównana, a zawodnicy przede wszystkim spędzali czas w stójce w klinczu. W drugiej rundzie nieco większą przewagę zyskał Francuz, który dużo lepiej prezentował się w stójce. Trzecia runda to kontynuacja tego, co oglądaliśmy w poprzedniej. Ostatecznie w czwartej rundzie rywalizacja przeniosła się do parteru, gdzie Salahdine Parnasse poddał Polaka przez duszenie i tym samym obronił tytuł mistrzowski. 

Efektowne zwycięstwo Damiana Janikowskiego

Efektowne i ważne zwycięstwo odniósł Damian Janikowski (7-4, 5 KO, 1 Sub), który prawym sierpowym już w pierwszej rundzie posłał na deski Tomasza Jakubca (10-4, 4 KO, 1 Sub). Do tego czasu walka była bardzo wyrównana, jednak mocny cios Janikowskiego sprawił, że sędzie natychmiast ją przerwał. Niezwykle wyrównana była walka Tomasza Romanowskiego (15-8, 5 KO, 1 Sub, 1 NC) z Michałem Pietrzakiem (10-5-1, 3 KO, 2 Sub). Ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów na punkty wygrał ten pierwszy. 

Wyniki pozostałych pojedynków

Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych walk na gali KSW 68 w Radomiu:

  • Ricardo Prasel (12-3, 4 KO, 8 Sub) wygrał przez TKO w 2. rundzie z Michałem Kitą (21-13-1, 13 KO, 5 Sub);
  • Patryk Kaczmarczyk (8-1, 2 KO, 2 Sub) wygrał przez TKO w 2. rundzie z Michałem Dominem (4-3, 2 KO, 1 Sub);
  • Rafał Kijańczuk (11-4, 10 KO) wygrał przez TKO w 1. rundzie z Yanna Kouadją (8-5, 6 KO, 2 Sub);
  • Albert Odzimkowski (12-6, 4 KO, 7 Sub) wygrał przez TKO w 1. rundzie z Tommym Quinnem (8-6, 3 KO, 1 Sub);
  • Adam Tomasik (6-1, 2 KO, 3 Sub) wygrał decyzją sędziów z Marcinem Trzcińskim (1-2);
  • Piotr Kacprzak (7-3, 1 KO, 3 Sub) wygrał decyzją sędziów z Jose Santiago Jr. (11-5, 3 KO, 3 Sub, 1NC).
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...