ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

Strona głównaSporty walkiSzermierkaME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu.

Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem

Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka AZS AWF Katowice. Polka prezentowała świetny poziom, bo w drodze do najlepszej czwórki wygrała cztery pojedynki z turnieju głównego. W półfinale przegrała jednak z Ukrainką Władą Charkową 10:15. Mimo to z tureckiej Antalyi nie wróci z pustymi rękami. Nie dość, że poprawiła swoje najlepsze osiągnięcie, którym była szósta lokata, to jeszcze stanęła na trzecim stopniu podium i wywalczyła brązowy medal.

Cieślar też z brązem

Zuzanna Cieślar wzięła dobry przykład ze starszej koleżanki i także zapewniła sobie brązowy medal podczas Mistrzostw Europy w szermierce. 21-latka przegrała walkę o finał z Anną Basztą z Azerbejdżanu. Polka w drodze po medal pokonała trzy przeciwniczki, a w 1/32 finału otrzymała wolny los.

Pozostałe polskie szablistki zakończyły rywalizację bez medali. Sylwia Matuszak była 35., Małgorzatę Kozaczuk sklasyfikowano na 36. pozycji, a debiutantka Daria Skonieczna nie przeszła przez etap kwalifikacji i zajęła 55. miejsce.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...