STS KOD PROMOCYJNY

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty walkiSzermierkaME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu.

Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem

Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka AZS AWF Katowice. Polka prezentowała świetny poziom, bo w drodze do najlepszej czwórki wygrała cztery pojedynki z turnieju głównego. W półfinale przegrała jednak z Ukrainką Władą Charkową 10:15. Mimo to z tureckiej Antalyi nie wróci z pustymi rękami. Nie dość, że poprawiła swoje najlepsze osiągnięcie, którym była szósta lokata, to jeszcze stanęła na trzecim stopniu podium i wywalczyła brązowy medal.

Cieślar też z brązem

Zuzanna Cieślar wzięła dobry przykład ze starszej koleżanki i także zapewniła sobie brązowy medal podczas Mistrzostw Europy w szermierce. 21-latka przegrała walkę o finał z Anną Basztą z Azerbejdżanu. Polka w drodze po medal pokonała trzy przeciwniczki, a w 1/32 finału otrzymała wolny los.

Pozostałe polskie szablistki zakończyły rywalizację bez medali. Sylwia Matuszak była 35., Małgorzatę Kozaczuk sklasyfikowano na 36. pozycji, a debiutantka Daria Skonieczna nie przeszła przez etap kwalifikacji i zajęła 55. miejsce.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...