STS KOD PROMOCYJNY

Mistrzostwa Europy w taekwondo. Dwie Polki z medalami

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMistrzostwa Europy w taekwondo. Dwie Polki z medalami

Znakomicie na mistrzostwach Europy w taekwondo, które odbyły się w Manchesterze, zaprezentowały się reprezentantki Polski. Aleksandra Kowalczuk oraz Patrycja Adamkiewicz zdobyły na turnieju po srebrnym medalu.

Srebrny krążek wywalczony przez Patrycję Adamkiewicz (kat. do 57 kg) jest dla zawodniczki AZS AWF Warszawa najlepszym rezultatem życiowym. Warto podkreślić, że cztery lata temu na mistrzostwach Europy również stanęła na trzecim stopniu podium.

Aleksandra Kowalczuk (kat. +73 kg)sięgając po srebrny medal z kolei powtórzyła swój sukces sprzed roku.

Optymizm przed listopadem

Wyniki uzyskane przez nasze reprezentantki mogą napawać optymizmem przed listopadem. Wówczas w Meksyku odbędą się mistrzostwa świata.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...