Dwóch Polaków na gali Oktagon MMA 32. Kamil Strzelczyk i Kamil Minda wejdą do oktagonu

Strona głównaSporty walkiMMADwóch Polaków na gali Oktagon MMA 32. Kamil Strzelczyk i Kamil Minda...

W najbliższy weekend, 9 kwietnia, odbędzie się gala czesko-słowackiej federacji mieszanych sztuk walki Oktagon. Podczas wydarzenia zobaczymy dwóch reprezentantów naszego kraju – Kamila Strzelczyka oraz Kamila Mindę. Pojedynki naszych zawodników ulokowane są na karcie wstępnej gali.

Jako pierwszy z Polaków w oktagonie zamelduje się Kamil Minda (7-2), występujący na co dzień w kategorii ciężkiej. Mieszkaniec Ełka stanie naprzeciwko mniej doświadczonego Słoweńca Tadeja Dajcmana (4-2). Minda podczas swojego ostatniego starcia odnotował porażkę przed czasem, uprzednio notując aż pięć zwycięstw z rzędu. W sobotni wieczór z pewnością będzie chciał zatem udowodnić, że w dalszym ciągu jest w dobrej dyspozycji, a wspomniana przegrana była tylko wypadkiem przy pracy.

Walka Mateusza Strzelczyka (11-10-1) stanowić będzie zakończenie karty wstępnej gali Oktagon 32. Polski półśredni zmierzy się z Niemcem, Christianem Jungwirthem (9-5). Bój powinien być o tyle ciekawy, że obydwaj zawodnicy w swoich ostatnich pięciu walkach przegrywali aż trzykrotnie. Wobec tego zarówno Polakowi, jak i Niemcowi szczególnie zależeć będzie na tym, aby w sobotę poprawić swój rekord.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak wygląda liga bez Lewandowskiego?

Niemiecka Bundesliga zawsze kojarzyła się z polskimi piłkarzami. W ostatnich latach największą furorę robił tam rzecz jasna Robert Lewandowski, który jednak w lipcu zdecydował...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Turnieje wielkoszlemowe...