STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Dwóch Polaków na gali Oktagon MMA 32. Kamil Strzelczyk i Kamil Minda wejdą do oktagonu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMADwóch Polaków na gali Oktagon MMA 32. Kamil Strzelczyk i Kamil Minda...

W najbliższy weekend, 9 kwietnia, odbędzie się gala czesko-słowackiej federacji mieszanych sztuk walki Oktagon. Podczas wydarzenia zobaczymy dwóch reprezentantów naszego kraju – Kamila Strzelczyka oraz Kamila Mindę. Pojedynki naszych zawodników ulokowane są na karcie wstępnej gali.

Jako pierwszy z Polaków w oktagonie zamelduje się Kamil Minda (7-2), występujący na co dzień w kategorii ciężkiej. Mieszkaniec Ełka stanie naprzeciwko mniej doświadczonego Słoweńca Tadeja Dajcmana (4-2). Minda podczas swojego ostatniego starcia odnotował porażkę przed czasem, uprzednio notując aż pięć zwycięstw z rzędu. W sobotni wieczór z pewnością będzie chciał zatem udowodnić, że w dalszym ciągu jest w dobrej dyspozycji, a wspomniana przegrana była tylko wypadkiem przy pracy.

Walka Mateusza Strzelczyka (11-10-1) stanowić będzie zakończenie karty wstępnej gali Oktagon 32. Polski półśredni zmierzy się z Niemcem, Christianem Jungwirthem (9-5). Bój powinien być o tyle ciekawy, że obydwaj zawodnicy w swoich ostatnich pięciu walkach przegrywali aż trzykrotnie. Wobec tego zarówno Polakowi, jak i Niemcowi szczególnie zależeć będzie na tym, aby w sobotę poprawić swój rekord.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...