Dwóch Polaków na gali Oktagon MMA 32. Kamil Strzelczyk i Kamil Minda wejdą do oktagonu

Strona głównaSporty walkiMMADwóch Polaków na gali Oktagon MMA 32. Kamil Strzelczyk i Kamil Minda...

W najbliższy weekend, 9 kwietnia, odbędzie się gala czesko-słowackiej federacji mieszanych sztuk walki Oktagon. Podczas wydarzenia zobaczymy dwóch reprezentantów naszego kraju – Kamila Strzelczyka oraz Kamila Mindę. Pojedynki naszych zawodników ulokowane są na karcie wstępnej gali.

Jako pierwszy z Polaków w oktagonie zamelduje się Kamil Minda (7-2), występujący na co dzień w kategorii ciężkiej. Mieszkaniec Ełka stanie naprzeciwko mniej doświadczonego Słoweńca Tadeja Dajcmana (4-2). Minda podczas swojego ostatniego starcia odnotował porażkę przed czasem, uprzednio notując aż pięć zwycięstw z rzędu. W sobotni wieczór z pewnością będzie chciał zatem udowodnić, że w dalszym ciągu jest w dobrej dyspozycji, a wspomniana przegrana była tylko wypadkiem przy pracy.

Walka Mateusza Strzelczyka (11-10-1) stanowić będzie zakończenie karty wstępnej gali Oktagon 32. Polski półśredni zmierzy się z Niemcem, Christianem Jungwirthem (9-5). Bój powinien być o tyle ciekawy, że obydwaj zawodnicy w swoich ostatnich pięciu walkach przegrywali aż trzykrotnie. Wobec tego zarówno Polakowi, jak i Niemcowi szczególnie zależeć będzie na tym, aby w sobotę poprawić swój rekord.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...