Efektowne zwycięstwo Macieja Sulęckiego po dłuższej przerwie

Strona głównaSporty walkiBoksEfektowne zwycięstwo Macieja Sulęckiego po dłuższej przerwie

Maciej Sulęcki po dłuższej przerwie zanotował powrót na zawodowe ringi. Był on bardzo efektowny, bo już w drugiej rundzie Polak znokautował Amerykanina Angela Hernandeza na gali w Veronie. Od początku do końca pojedynek toczył się pod dyktando Polaka, który bardzo szybko napoczął rywala, a później nie pozwolił mu na rozwinięcie skrzydeł. Dzięki temu Maciej Sulęcki zanotował swoje 31. zwycięstwo w karierze. Na ringu pojawił się po półtorarocznej przerwie.

Szybkie zwycięstwo Sulęckiego

Z różnych przyczyn Maciej Sulęcki (31-2, 12 KO) ostatni raz w zawodowym ringu pojawił się w grudniu 2021 roku. Od tego czasu upłynęło 18 miesięcy, dlatego forma Polaka była pewną niewiadomą. Na powrót wybrano mu przeciętnego rywala. Amerykanin Angel Hernandez (19-22-1, 14 KO) w swojej karierze więcej przegrywa, niż wygrywa i był zdecydowanym outsiderem. Widzieliśmy to w ringu. Już w pierwszej rundzie Maciej Sulęcki przetrwał chaotyczne natarcie rywala, a następnie sam go napoczął. Gdyby starcie potrwało ciut dłużej, to Polak mógł wygrać już w pierwszej rundzie. Ostatecznie rywala uratował gong.

W drugiej rundzie Sulęcki od razu poszedł bardzo aktywnie. Mocno trafił bezpośrednim prawym krzyżowym i zakończył pojedynek. Rywal nie był w stanie wrócić do walki. W ten sposób Maciej Sulęcki zanotował efektowny powrót na zawodowe ringi. Właśnie tego się spodziewaliśmy. Choć Polak od lat walczy w wadze średniej, to jednak tym razem z Angelem Hernandezem boksował w wadze super średniej. Pojedynek odbył się podczas gali w amerykańskiej Veronie.

Co dalej?

W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać kolejnego przeciwnika Macieja Sulęckiego. Nie jest wykluczone, że po rozbiegowym zwycięstwie z Hernandezem i zdjęciu ringowej rdzy, przed Polakiem otworzy się szansa na większy pojedynek. Sam pięściarz z pewnością myśli jeszcze o walkach o mistrzowskie pasy za oceanem. W 2019 roku jako pretendent do tytułu WBO w wadze średniej spisał się bardzo dobrze i przegrał dopiero na punkty z Amerykaninem Gabrielem Rosado. Kolejne efektowne zwycięstwa będą przybliżały Macieja Sulęckiego do ponownej walki o pas.