Fantastyczna inauguracja. Miłosz Sabiecki z brązowym medalem Igrzysk Europejskich!

Strona głównaSporty walkiFantastyczna inauguracja. Miłosz Sabiecki z brązowym medalem Igrzysk Europejskich!

Polski zawodnik rywalizował z przeciwnikiem z Azerbejdżanu w półfinałowej walce w kumite w kategorii do 67 kilogramów. Sam awans na ten szczebel rywalizacji zapewnił mi trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Postawa w grupie wystarczyła

Polski zawodnik zapewnił sobie awans do strefy medalowej po dwóch zwycięstwach w fazie grupowej oraz jednej porażce. W inauguracyjnej walce poradził sobie z reprezentantem Macedonii Północnej, Emilem Pavlovem. Pokonał go w stosunku 8:4.

Druga rywalizacja nie była jednak już tak udana, jak pierwsza. Polak przegrał z Rumunem, Stefanem Comanescu 2:6. Mimo to zachował szansę na kolejną rundę. Musiał jedynie pokonać zawodnika z Turcji, Buraka Uygura.

Ostatecznie ta sztuka się udała. Wygrał z nim 3:2. Dzięki temu awansował do półfinału. Tam zmierzył się z Turalem Aghalarzadą z Azerbejdżanu.

Mogło być więcej

Wyrównany pojedynek ostatecznie zakończył się porażką Polaka 3:4. To jednak wystarczyło, by zdobyć brązowy medal. Nie wszyscy reprezentanci Polski w karate zdołali sięgnąć po medale.

Poza strefą medalową znaleźli się Arkadiusz Kwaśniewski (kategoria do 60 kg) oraz dwie Marie – Kerner (do 55 kg) oraz Depta (do 50 kg). Poza medalami znaleźli się Maksymilian Szczepkowski i Anna Kowalska. Oboje rywalizowali w technice kata.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....