STS KOD PROMOCYJNY

Fantastyczna inauguracja. Miłosz Sabiecki z brązowym medalem Igrzysk Europejskich!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiFantastyczna inauguracja. Miłosz Sabiecki z brązowym medalem Igrzysk Europejskich!

Polski zawodnik rywalizował z przeciwnikiem z Azerbejdżanu w półfinałowej walce w kumite w kategorii do 67 kilogramów. Sam awans na ten szczebel rywalizacji zapewnił mi trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Postawa w grupie wystarczyła

Polski zawodnik zapewnił sobie awans do strefy medalowej po dwóch zwycięstwach w fazie grupowej oraz jednej porażce. W inauguracyjnej walce poradził sobie z reprezentantem Macedonii Północnej, Emilem Pavlovem. Pokonał go w stosunku 8:4.

Druga rywalizacja nie była jednak już tak udana, jak pierwsza. Polak przegrał z Rumunem, Stefanem Comanescu 2:6. Mimo to zachował szansę na kolejną rundę. Musiał jedynie pokonać zawodnika z Turcji, Buraka Uygura.

Ostatecznie ta sztuka się udała. Wygrał z nim 3:2. Dzięki temu awansował do półfinału. Tam zmierzył się z Turalem Aghalarzadą z Azerbejdżanu.

Mogło być więcej

Wyrównany pojedynek ostatecznie zakończył się porażką Polaka 3:4. To jednak wystarczyło, by zdobyć brązowy medal. Nie wszyscy reprezentanci Polski w karate zdołali sięgnąć po medale.

Poza strefą medalową znaleźli się Arkadiusz Kwaśniewski (kategoria do 60 kg) oraz dwie Marie – Kerner (do 55 kg) oraz Depta (do 50 kg). Poza medalami znaleźli się Maksymilian Szczepkowski i Anna Kowalska. Oboje rywalizowali w technice kata.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy, którzy wygrali Ligę Mistrzów | Ilu wygrało LM, kto zagrał w finale?

Nie jest łatwo podnieść puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Ten może należeć tylko do najsilniejszych piłkarskich klubów, a tak się niestety składa, że...