Filip Stawowy podpisał kontrakt z KSW. Czołowy polski ciężki nowym zawodnikiem organizacji

Strona głównaSporty walkiMMAFilip Stawowy podpisał kontrakt z KSW. Czołowy polski ciężki nowym zawodnikiem organizacji

Filip Stawowy, znany przede wszystkim z występów w organizacji Babilon MMA, podpisał kontrakt z KSW. Bez wątpienia jest to spore wzmocnienie kategorii ciężkiej największej organizacji MMA w Europie.

Filip Stawowy (9-2), który uważany jest za jednego z czołowych polskich zawodników mieszanych sztuk walki występujących w kategorii ciężkiej, dołącza do KSW. Biorąc pod uwagę styl oraz formę, które prezentuje w oktagonie ten zawodnik, z pewnością zwiększy się konkurencja wśród najlepszych z kategorii ciężkiej polskiej organizacji. Stawowy na dziewięć zwycięstw aż osiem odnotowywał przed czasem.

Nieudana przygoda z Ares FC

Niedawno francuska organizacja Ares FC ogłosiła, że Filip Stawowy wystąpi w walce o pas mistrzowski wagi ciężkiej. Planowany przeciwnik Polaka, Marsel Sychev (2-0) zaliczył jednak wpadkę podczas kontroli dopingowej, co oznaczało dla niego dyskwalifikację z tej konfrontacji. Co gorsze dla Stawowego, nie udało się także znaleźć zastępstwa za Białorusina, przez co ostatecznie pojedynek zdecydowano się odwołać. W takich okolicznościach Filip Stawowy nie próżnował i postanowił podpisać kontrakt z KSW.

Niejedyne wzmocnienie kategorii ciężkiej KSW

Organizacja mieszanych sztuk walki znad Wisły ogłosiła dzisiaj – oprócz zakontraktowania Filipa Stawowego – jeszcze jedno wzmocnienie królewskiej dywizji wagowej. Do zawodników KSW dołączył również były mistrz czesko-słowackiej federacji Oktagon MMA, Michal Martinek (9-3). Czech w przeszłości występował również pod egidą rosyjskiego ACA oraz brał udział w Dana White’s Contender Series.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....