STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Filip Stawowy podpisał kontrakt z KSW. Czołowy polski ciężki nowym zawodnikiem organizacji

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSporty walkiMMAFilip Stawowy podpisał kontrakt z KSW. Czołowy polski ciężki nowym zawodnikiem organizacji

Filip Stawowy, znany przede wszystkim z występów w organizacji Babilon MMA, podpisał kontrakt z KSW. Bez wątpienia jest to spore wzmocnienie kategorii ciężkiej największej organizacji MMA w Europie.

Filip Stawowy (9-2), który uważany jest za jednego z czołowych polskich zawodników mieszanych sztuk walki występujących w kategorii ciężkiej, dołącza do KSW. Biorąc pod uwagę styl oraz formę, które prezentuje w oktagonie ten zawodnik, z pewnością zwiększy się konkurencja wśród najlepszych z kategorii ciężkiej polskiej organizacji. Stawowy na dziewięć zwycięstw aż osiem odnotowywał przed czasem.

Nieudana przygoda z Ares FC

Niedawno francuska organizacja Ares FC ogłosiła, że Filip Stawowy wystąpi w walce o pas mistrzowski wagi ciężkiej. Planowany przeciwnik Polaka, Marsel Sychev (2-0) zaliczył jednak wpadkę podczas kontroli dopingowej, co oznaczało dla niego dyskwalifikację z tej konfrontacji. Co gorsze dla Stawowego, nie udało się także znaleźć zastępstwa za Białorusina, przez co ostatecznie pojedynek zdecydowano się odwołać. W takich okolicznościach Filip Stawowy nie próżnował i postanowił podpisać kontrakt z KSW.

Niejedyne wzmocnienie kategorii ciężkiej KSW

Organizacja mieszanych sztuk walki znad Wisły ogłosiła dzisiaj – oprócz zakontraktowania Filipa Stawowego – jeszcze jedno wzmocnienie królewskiej dywizji wagowej. Do zawodników KSW dołączył również były mistrz czesko-słowackiej federacji Oktagon MMA, Michal Martinek (9-3). Czech w przeszłości występował również pod egidą rosyjskiego ACA oraz brał udział w Dana White’s Contender Series.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...