STS KOD PROMOCYJNY

Fiodor Czerkaszyn wraca na ring. Pojedynek z Eliasem Espadasem w Las Vegas

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiBoksFiodor Czerkaszyn wraca na ring. Pojedynek z Eliasem Espadasem w Las Vegas

Fiodor Czerkaszyn po ponad pięciu miesiącach przerwy wraca na ring. Polski bokser zmierzy się podczas gali Premier Boxing Champions w Las Vegas z Eliasem Espadasem. To były pretendent do pasa WBO NABO. Starcie w T-Mobile Arenie zaplanowano na 22 kwietnia, jako jedna z walk przed daniem głównym – starciem Gervonta Davisa z Ryanem Garcia.

Kilka miesięcy przerwy

Fiodor Czerkaszyn (21-0,13 KO) ostatni raz do ringu wszedł na początku listopada 2022 roku. Polski bokser, choć pochodzący z Kijowa, zaprezentował się w nim bardzo dobrze. Wygrał na punkty pojedynek z Amerykaninem, Nathanielem Gallimorem (22-7-1, 17 KO). Był to jego drugi pojedynek od momentu, gdy pięściarz wagi średniej przeprowadził się do USA.

Polski pięściarz za oceanem stoczył jak na razie dwa pojedynki. W pierwszym już w 4. rundzie posłał na deski Gilberta Venegasa Juniora (11-2, 7 KO). Trzecie starcie wydaje się jednak zdecydowanie trudniejsze od poprzednich, choć rywalom oddać trzeba, że pokazywali się w ringu z niezłej strony.

Walczący o pas

Rywalem Fiodora Czerkaszyna będzie Elias Espadas (22-5, 15 KO). 32-letni pochodzący z Meridy Meksykanin zawalczy po raz pierwszy od sierpnia ubiegłego roku. Wówczas przegrał walkę o pas mistrza WBO NABO w wadze super półśredniej. Musiał uznać on wyższość Xandera Zayasa w piątej rundzie, gdy sędzia przerwał pojedynek.

Kilka miesięcy później wraca do ringu. Tym razem sprawdzi on w jakiej formie jest Czerkaszyn. Dla Polaka będzie to bardzo dobry sprawdzian, szczególnie że w ostatnich pojedynkach Espadas kończył wiele rywalizacji przed czasem. Można się spodziewać, że 22 kwietnia także rywalizacja nie zakończy się w pełnym dystansie.

Solidna karta walk

Pojedynek Fiodora Czeraszyna z Eliasem Espadasem nie jest jednak jedynym pojedynkiem, na który warto zwrócić uwagę. W końcu podczas gali odbędą się aż trzy pojedynki o pasy mistrzowskie.

Dwa pojedynki odbywają się pod szyldem WBA. W nich David Morrell Jr (8-0, 7 KO) zmierzy się z Seną Agbeko (27-2, 21 KO) o pas World w wadze super średniej, a z kolei Floyd Schofield (13-0, 10 KO) będzie walczył o pas International w wadze lekkiej z Valetninem Leonem (23-1-2, 19 KO).

Ostatnim mistrzowskim starciem będzie walka o pas WBO Global w wadze super średniej. Naprzeciw siebie staną Gabriel Rosado (26-16-1, 15 KO) oraz Bektemir Melikuziev (11-1, 10 KO). W walce wieczoru zmierzą się z kolei Gerbonta Davis (28-0, 26 KO) i Ryan Garcia (23-0, 19 KO)

Karta walk gali Premier Boxing Champions

 • Gervonta Davis (28-0, 26 KO) – Ryan Garcia (23-0, 19 KO)
 • David Morrell Jr (8-0, 7 KO) – Sena Agbeko (27-2, 21 KO) – walka o pas WBA World w wadze super średniej
 • Gabriel Rosado (26-16-1, 15 KO) – Bektemir Melikuziev (11-1, 10 KO) walka o pas WBO Global w wadze super średniej
 • Elijah Garcia (14-0, 12 KO) – Kevin Salgado (15-1-1, 10 KO)
 • Fiodor Czerkaszyn (21-0, 13 KO) – Elias Espadas (22-5, 15 KO)
 • Vito Mielnicki Jr (14-1, 9 KO) – Jose Sanchez (20-3-1, 12 KO)
 • Floyd Schofield (13-0, 10 KO) – Valentin Leon (23-1-2, 19 KO) walka o pas WBA Internacional w wadze lekkiej
 • Tristian Kalkreyth (9-1, 7 KO) – TBA
 • Lorenzo Simpson (12-0, 7 KO) – Pachino Hill (8-1-1, 6 KO)
 • Mia Ellis (6-1, 5 KO) – TBA
 • Cuttino Oliver (2-0, 1 KO) – Roberto Cantu Pena (3-2, 3 KO)
 • Jalil Hackett (5-0, 4 KO) – Jason Phillips (3-3-2)
Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...