STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Grzmoty na KSW 77. Poznaliśmy kolejne walki w karcie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAGrzmoty na KSW 77. Poznaliśmy kolejne walki w karcie

Bez wątpienia gala KSW 77 przejdzie do historii. Dnia 17 grudnia w Gliwicach naprzeciw siebie staną Mamed Khalidov i Mariusz Pudzianowski. Pojedynek zapowiadany jest jako największe i najbardziej medialne starcie w historii KSW. Na tym jednak nie koniec, bo organizatorzy przygotowują naprawdę mocną i ciekawą kartę walk. Znamy już zestawienie pięciu pojedynków i emocji w nich na pewno nie zabraknie. Sprawdź aktualną kartę walk na KSW 77 w Gliwicach. 

Khalidov – Pudzianowski walką wieczoru 

Oczywiście walką wieczoru w Gliwicach będzie pojedynek Mamed Khalidov (35-8-2, 15 KO, 16 Sub) – Mariusz Pudzianowski (17-7, 12 KO). Polskie MMA czekało na to starcie od lat i w końcu do niego dojdzie. Obecność tych dwóch fighterów w ringu to gwarancja wyprzedania wszystkich biletów, a także ogromnego zainteresowania kibiców w modelu PPV. Nic więc dziwnego, że obaj mogą liczyć na rekordowe w historii KSW gratyfikacje finansowe. 

Przybysz – Wikłacz o pas wagi koguciej

Świetnie zapowiada się również walka o pas wagi koguciej federacji KSW. W niej zmierzą się Sebastian Przybysz (10-2, 4 KO, 3 Sub) oraz Jakub Wikłacz (13-3, 9 Sub). Zestawienie wygląda bardzo dobrze i szanse obu na zwycięstwo oceniane są podobnie. Obaj do tej pory mierzyli się dwukrotnie. W 2017 wygrał Jakub Wikłacz, a w 2020 roku na gali KSW 53 poprzez nokaut techniczny triumfował Sebastian Przybysz. 

Trzy nowe walki w karcie

W ostatnich dniach właściciele KSW ogłosili trzy kolejne walki w karcie gali KSW 77 w Gliwicach. Na szczycie wagi piórkowej rękawice skrzyżują Daniel Rutkowski (14-3 1NC, 7 KO, 1 Sub) oraz Lom-Ali Eskiev (20-5 1NC, 9 KO, 3 Sub). Pojedynek planowany był już podczas KSW 73, jednak wówczas Eskiev musiał wycofać się z powodu choroby. Wierzymy, że tym razem nic nie stanie mu na przeszkodzie i będziemy świadkami kapitalnego widowiska. 

Kolejne promowane starcie to pojedynek, w którym powalczą dwaj początkujący fighterzy w MMA. Naprzeciw siebie w kategorii koguciej staną niepokonani dotychczas Shamad Erzanukaev (1-0) i Carl McNally (2-0, 2 Sub). Piątą z ogłoszonych walk jest starcie Andrzeja Grzebyka (18-6, 11 KO, 3 Sub) z Emilem Meekiem (10-6 1NC, 8 KO, 1 Sub) w kategorii półśredniej. 

Poniżej zestawienie wszystkich ogłoszonych walk na KSW 77 w Gliwicach. 

  • Mamed Khalidov vs Mariusz Pudzianowski
  • Sebastian Przybysz vs Jakub Wikłacz
  • Ibragim Chuzigaev vs Ivan Erslan
  • Daniel Rutkowski vs Lom-Ali Eskiev
  • Andrzej Grzebyk vs Emil Meek
  • Shamad Erzanukaev vs Carl McNally
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...