STS KOD PROMOCYJNY

Jan Błachowicz nie zawalczy w marcu na gali UFC z Aleksandarem Rakicem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAJan Błachowicz nie zawalczy w marcu na gali UFC z Aleksandarem Rakicem

Niestety pojedynek Jana Błachowicza (28-9) z Aleksandarem Rakicem (14-2) nie odbędzie się z powodu kontuzji Polaka. Uraz “Cieszyńskiego Księcia” potwierdził sam zawodnik za pośrednictwem Instagrama. Planowane na 26 marca starcie na szczycie wagi półciężkiej UFC w Columbus będzie musiało zostać przełożone. Nowa data walki nie została jeszcze ustalona.

Dla najlepszego polskiego półciężkiego miało być to pierwsze starcie od października ubiegłego roku. Wówczas Polak stracił pas mistrzowski amerykańskiej organizacji po porażce w słabym stylu z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą. W takich okolicznościach powrót cieszynianina nastąpi prawdopodobnie parę tygodni później. Kontuzja, której nabawił się “The Legendary Polish Power” wydaje się być niegroźna i nie wymaga przeprowadzenia operacji.

„MAM NADZIEJĘ, ŻE MOJE STARCIE Z RAKICIEM ZOSTANIE PRZENIESIONE I SPOTKAMY SIĘ W OKTAGONIE JESZCZE W PIERWSZEJ POŁOWIE 2022”

Jan Błachowicz

Aleksandar Rakić będzie zatem musiał na Polaka cierpliwie poczekać. Chorwat znajduje się w ścisłej czołówce swojej kategorii wagowej UFC i z pewnością potyczka z nim nie będzie łatwym zadaniem. Co więcej, do swojej następnej walki podchodzić będzie po serii dwóch zwycięstw. W sierpniu 2020 roku zdołał wygrać z Anthonym Smithem, a w marcu 2021 rozprawił się z Thiago Santosem. Ponadto należy domniemywać, że “Rocket” z pewnością efektywnie wykorzysta wydłużony okres przygotowawczy.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...