STS KOD PROMOCYJNY

Jan Jurkiewicz brązowym medalistą Uniwersjady w Chengdu we florecie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiSzermierkaJan Jurkiewicz brązowym medalistą Uniwersjady w Chengdu we florecie

Młody reprezentant Polski w szermierce Jan Jurkiewicz wywalczył brązowy medal 31. Letniej Uniwersjady w chińskim Chengdu. Polak stanął na podium w rywalizacji florecistów i tym samym wywalczył pierwszy krążek dla naszej reprezentacji na szermierczej planszy. Polak przez cały turniej spisywał się bardzo dobrze. Swojego pogromcę spotkał dopiero w półfinale, gdzie po zaciętym boju musiał uznać wyższość Francuza Pierre’a Loisela. 

Ogromny sukces Jana Jurkiewicza

W Chengdu Jan Jurkiewicz osiągnął wielki sukces i stanął na podium rywalizacji florecistów na Uniwersjadzie. Zmagania tradycyjnie rozpoczęły się od fazy grupowej. Tam Polak spisywał się bardzo dobrze. Pierwszym rywalem w fazie pucharowej był Bryce Louie ze Stanów Zjednoczonych. Po jednostronnym pojedynku Polak wygrał 15:7 i awansował do 1/8 finału. Tam poszedł za ciosem i w takim samym stosunku uporał się z Alexandrem Sido z Francji. 

Największą dominację naszego reprezentanta oglądaliśmy w ćwierćfinale. Tam trafił na Stefa De Greefa z Belgii. Jan Jurkiewicz stoczył chyba najlepszy swój pojedynek na tym turnieju i wygrał z Begiem aż 15:1. Stef De Greef był bezradny, a Polak w kapitalnym stylu zapewnił sobie medal. Niestety zwycięski marsz Jana Jurkiewicza został przerwany w półfinale. Tam walczył, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość Francuza Pierre’a Loisela. Walka zakończyła się wynikiem 10:15. Tym samym Polak wywalczył brązowy medal w konkurencji floretu. Zmagania wygrał Ka Long Cheung z Hongkongu, który w finale pokonał Francuza 15:12. Brązowy medal wspólnie z Janem Jurkiewiczem wywalczył kolejny zawodnik z Hongkongu Chun Yin Ryan Choi. 

Pierwszy polski medal na szermierczej planszy 

Krążek wywalczony przez Jana Jurkiewicza to dopiero pierwszy medal wywalczony na szermierczej planszy dla Polski podczas zmagań w Chengdu. Przed nami jeszcze kilka okazji do powiększenia dorobku. Ostatnie konkurencje medalowe w szermierce zostaną rozegrane w poniedziałek 7 sierpnia. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...