Jan Jurkiewicz brązowym medalistą Uniwersjady w Chengdu we florecie

Strona głównaSporty walkiSzermierkaJan Jurkiewicz brązowym medalistą Uniwersjady w Chengdu we florecie

Młody reprezentant Polski w szermierce Jan Jurkiewicz wywalczył brązowy medal 31. Letniej Uniwersjady w chińskim Chengdu. Polak stanął na podium w rywalizacji florecistów i tym samym wywalczył pierwszy krążek dla naszej reprezentacji na szermierczej planszy. Polak przez cały turniej spisywał się bardzo dobrze. Swojego pogromcę spotkał dopiero w półfinale, gdzie po zaciętym boju musiał uznać wyższość Francuza Pierre’a Loisela. 

Ogromny sukces Jana Jurkiewicza

W Chengdu Jan Jurkiewicz osiągnął wielki sukces i stanął na podium rywalizacji florecistów na Uniwersjadzie. Zmagania tradycyjnie rozpoczęły się od fazy grupowej. Tam Polak spisywał się bardzo dobrze. Pierwszym rywalem w fazie pucharowej był Bryce Louie ze Stanów Zjednoczonych. Po jednostronnym pojedynku Polak wygrał 15:7 i awansował do 1/8 finału. Tam poszedł za ciosem i w takim samym stosunku uporał się z Alexandrem Sido z Francji. 

Największą dominację naszego reprezentanta oglądaliśmy w ćwierćfinale. Tam trafił na Stefa De Greefa z Belgii. Jan Jurkiewicz stoczył chyba najlepszy swój pojedynek na tym turnieju i wygrał z Begiem aż 15:1. Stef De Greef był bezradny, a Polak w kapitalnym stylu zapewnił sobie medal. Niestety zwycięski marsz Jana Jurkiewicza został przerwany w półfinale. Tam walczył, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość Francuza Pierre’a Loisela. Walka zakończyła się wynikiem 10:15. Tym samym Polak wywalczył brązowy medal w konkurencji floretu. Zmagania wygrał Ka Long Cheung z Hongkongu, który w finale pokonał Francuza 15:12. Brązowy medal wspólnie z Janem Jurkiewiczem wywalczył kolejny zawodnik z Hongkongu Chun Yin Ryan Choi. 

Pierwszy polski medal na szermierczej planszy 

Krążek wywalczony przez Jana Jurkiewicza to dopiero pierwszy medal wywalczony na szermierczej planszy dla Polski podczas zmagań w Chengdu. Przed nami jeszcze kilka okazji do powiększenia dorobku. Ostatnie konkurencje medalowe w szermierce zostaną rozegrane w poniedziałek 7 sierpnia. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....