Joanna Jędrzejczyk przechodzi na sportową emeryturę! Decyzja po porażce z Weili Zhang

Strona głównaSporty walkiMMAJoanna Jędrzejczyk przechodzi na sportową emeryturę! Decyzja po porażce z Weili Zhang

W miniony weekend doszło do rewanżowego starcia między dwiema byłymi mistrzyniami wagi słomkowej UFC – Joanny Jędrzejczyk i Weili Zhang. Polka w drugiej rundzie została brutalnie znokautowana, po czym w trakcie wywiadu w oktagonie ogłosiła zakończenie kariery w MMA.

Przebieg walki z Zhang

Wielki rewanż pomiędzy Joanną Jędrzejczyk a Weili Zhang wzbudzał mnóstwo emocji już od momentu jego oficjalnego ogłoszenia. Niezwykle wyrównana pierwsza walka między tymi zawodniczkami została bowiem w środowisku mieszanych sztuk walki okrzyknięta najlepszym starciem w historii kobiecego MMA. Drugi pojedynek niemalże od samego początku przebiegał jednak wyraźnie pod dyktando Chinki. Zhang w pierwszej rundzie zdecydowanie dominowała w płaszczyźnie parterowej, zadając Polce wiele znaczących uderzeń. Kolejna odsłona przyniosła już natomiast zakończenie walki. W trakcie stójkowej wymiany ciosów zawodniczka pochodząca z Chin nagle zdecydowała się wyprowadzić efektowny backfist, który od razu posłał na deski Jędrzejczyk.

Emocjonujący wywiad po walce

Po oficjalnym ogłoszeniu zwyciężczyni w rewanżowym starciu, doszło do bardzo emocjonującego wywiadu z Joanną Jędrzejczyk. Polka wówczas ogłosiła, że przyszedł czas na przysłowiowe zawieszenie rękawic na kołku, uprzednio przepraszając fanów i władze UFC za zawód jaki sprawiła w oktagonie. Podziękowała także wszystkim pracownikom amerykańskiej organizacji. Olsztynianka ponadto przyznała, że skupiać będzie się teraz na rozwijaniu swoich prywatnych biznesów, a także chciałby zostać mamą.

Jędrzejczyk tytuł mistrzyni kategorii słomkowej UFC zdobyła w marcu 2015 roku. Trofeum z powodzeniem udawało jej się bronić aż pięciokrotnie. Za oceanem dała poznać się jako „królowa” żeńskiego MMA, która w znaczący sposób wpłynęła na zyskanie popularności tej dyscypliny sportowej wśród płci pięknej. Docenienie wkładu „JJ” w rozwój kobiecego MMA było słychać również na hali Indoor Stadium w Singapurze, gdzie miało miejsce UFC 275. Podczas jej przemówienia fani zgromadzeni na hali nieustannie bili brawo oraz wiwatowali byłej polskiej mistrzyni.

Międzynarodowe uznanie środowiska

Zakończenie sportowej kariery Joanny Jędrzejczyk zostało szeroko skomentowane przez środowisko zawodników występujących na co dzień pod sztandarem UFC. Uznanie dla byłej mistrzyni, za pośrednictwem mediów społecznościowych, wyrazili między innymi: Henry Cejudo, Alexander Volkanovski, Kamaru Usman czy Charles Oliveira.

Ważne wydarzenie na UFC 275 dla Jana Błachowicza

Na gali UFC 275 doszło również do zmiany na tronie kategorii półciężkiej UFC, której mistrzem niedawno był Jan Błachowicz. Glover Teixeira, który zabrał pas z rąk Polaka, został pokonany przez Jiriego Prochazkę. Warto podkreślić, że Czech jako swojego potencjalnego pierwszego przeciwnika w walce mistrzowskiej wskazał właśnie Polaka. Pozostaje zatem bacznie obserwować czy osoby decyzyjne w UFC zdecydują się na takie zestawienie w niedalekiej przyszłości.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Arkadiusz Wrzosek kolejną z gwiazd gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym

Arkadiusz Wrzosek po raz trzeci wejdzie do klatki organizacji KSW. Tym razem będzie jedną z gwiazd gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym,...