STS KOD PROMOCYJNY

Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Rewanżowe starcie już 4 czerwca

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAKarolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Rewanżowe starcie już 4 czerwca

Coraz więcej emocji w ostatnim czasie dostarcza polskim kibicom mieszanych sztuk walki organizacja UFC. Już 4 czerwca po niemalże rocznej rozłące z oktagonem do akcji powróci Karolina Kowalkiewicz. Polka zmierzy się ze swoją dawną rywalką, Felice Herrig.

Kowalkiewicz o być albo nie być w UFC?

Dla Karoliny Kowalkiewicz (12-7) zbliżająca się walka z Felice Herrig (14-9) wydaje się być szczególnie ważna. Polka bowiem dzierży obecnie niechlubny bilans pięciu porażek z rzędu. Po raz ostatni wygrała właśnie z… Felice Herrig, w kwietniu 2018 roku, a więc ponad cztery lata temu. Można domniemywać, że ewentualna przegrana naszej reprezentantki oznaczać będzie dla niej pożegnanie z największą światową organizacją MMA.

Dobrze znana przeciwniczka

Dla obu zawodniczek czerwcowy bój będzie rewanżem. Pierwsze starcie, które było bardzo wyrównane, wygrała Karolina Kowalkiewicz po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej. Felice Herrig podobnie jak Polka ostatnio nie prezentowała dobrej dyspozycji. W związku z tym, że Amerykanka przegrała swoje trzy ostatnie walki, bez wątpienia będzie bardzo zmotywowana do osiągnięcia triumfu 4 czerwca. Co więcej, przemawiać przez nią będzie chęć zrewanżowania się byłej pretendentce do mistrzowskiego pasa kategorii słomkowej za ostatnią przegraną.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...