Karolina Kowalkiewicz poznała rywalkę w UFC. Zmierzy się z byłą zawodniczką KSW

Strona głównaSporty walkiMMAKarolina Kowalkiewicz poznała rywalkę w UFC. Zmierzy się z byłą zawodniczką KSW

Karolina Kowalkiewicz poznała swoją najbliższą rywalkę, z którą zmierzy się w październiku na gali UFC Fight Night 229 w Las Vegas. Dokładnie 7 października w UFC Apex wejdzie do klatki z Dianą Belbitą z Rumunii, która w przeszłości walczyła dla organizacji KSW. Polka przystąpi do tego pojedynku na fali trzech zwycięstw. Ostatni raz przegrała w UFC w sierpniu 2021 roku. Diana Belbita będzie polowała na drugie zwycięstwo z rzędu i trzecie ogółem w barwach UFC. 

Szansa na czwarte zwycięstwo 

Dokładnie 7 października w obiekcie UFC Apex w Las Vegas Karolina Kowalkiewicz (15-7-0, 1 KO, 3 Sub) stoczy swój kolejny pojedynek dla organizacji UFC. Przystąpi do niego na fali trzech zwycięstw. Polka pokonała kolejno: Felice Herrig, Silvanę Gomez Juarez i Vanessę Demopoulos. Tym samym udanie przełamała wcześniejszą serię aż pięciu porażek z rzędu. Do tej pory dla UFC Karolina Kowalkiewicz stoczyła 15 pojedynków, z czego osiem wygrała. Liczymy na to, że w październiku dopisze do rekordu kolejne zwycięstwo, jednak nie będzie łatwo. Polka zmierzy się z doświadczoną Rumunką, która również ma na rozkładzie kilka mocnych nazwisk. Walka odbędzie się w ramach gali UFC Fight Night 229. Karolina Kowalkiewicz ostatni raz walczyła 20 maja na gali UFC Fight Night 223. 

Kim jest Diana Belbita?

Po drugiej stronie klatki stanie Rumunka Diana Belbita (15-7-0, 6 KO, 4 Sub), która legitymuje się takim samym bilansem. Podobnie jak Polka, w przeszłości również walczyła dla organizacji KSW. Będzie to dla niej szósty pojedynek dla UFC. Z dotychczasowych pięciu wygrała tylko dwa, w tym ostatni w czerwcu tego roku. Wówczas pokonała na pełnym dystansie Marię Oliveirę na gali UFC 289. Diana Belbita w swojej karierze stoczyła dwa pojedynku dla organizacji KSW. Najpierw wygrała z Katarzyną Lubońską, a następnie przegrała z Ariane Lipski. Ponadto z powodzeniem rywalizowała dla takich organizacji jak: RXF, Superior FC, LFN i UFT. Z UFC związana jest od 2019 roku. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....