Katarzyna Sadura stoczy walkę na gali Bellator w Paryżu. Stoczy bój z Francuzką Lucie Bertaud

Strona głównaSporty walkiMMAKatarzyna Sadura stoczy walkę na gali Bellator w Paryżu. Stoczy bój z...

Polska zawodniczka mieszanych sztuk walki Katarzyna Sadura już 6 maja wystąpi na gali Bellator w Paryżu. Tam zmierzy się z reprezentantką Francji Lucie Bertaud. Dla obu zawodniczek będzie to dopiero druga walka w federacji Bellator, a na swoim koncie mają po wygranej. Bardziej doświadczoną zawodniczką w MMA jest Katarzyna Sadura, jednak miejscowi kibice i hala w Paryżu powinny sprzyjać Francuzce. Zwycięstwo w tej walce może otworzyć przed jedną z zawodniczek drogą do jeszcze większych pojedynków w ringu. 

O miano niepokonanej w Bellatorze

Stawką majowego pojedynku jet m.in. pozostanie niepokonaną zawodniczką w federacji Bellator. Do ringu na gali Bellatora po zdecydowanie dłuższej przerwie wraca Francuzka, która miała okazję walczyć na gali nr 248. Wówczas pokonała bardziej doświadczoną rodaczkę Maguy Berchel. Zdecydowanie krócej na swój drugi pojedynek w tej federacji czekała Katarzyna Sadura. Polka wygrała na gali 269. z Dariną Mazdyuk z Rosji. 

Obie zawodniczki mają podobną historię swojej kariery w MMA. Zadebiutowały w 2016 roku. Od tego czasu zdecydowanie więcej walk stoczyła Katarzyna Sadura, dla której najbliższy pojedynek będzie już 10. Do tej pory ma bilans: 5 zwycięstw i 4 porażki. Francuzka Lucie Bertaud stoczyła do tej pory sześć walk i jej bilans jest remisowy. Wierzymy, że na początku maja w Paryżu Polka poprawi swoje statystyki. 

Polka jest bojowo nastawiona przez tym pojedynkiem, co możemy zauważyć na jej Instagramie -> tutaj. 

Kim jest Katarzyna Sadura?

Katarzyna Sadura to 31-letnia zawodniczka, która w MMA zadebiutowała w 2016 roku. Wcześniej odnosiła liczne sukcesy w takich sportach jak taekwondo i judo. Katarzyna Sadura jest m.in. mistrzynią świata, mistrzynią Europy i mistrzynią Polski w taekwondo. Na swoim koncie ma także medale zdobywane w judo na imprezach rangi mistrzostw Europy i mistrzostw Polki. Jej historia pokazuje, że stać ją na osiąganie sukcesów również w MMA. Obecnie staje przed szansą zostania na dłużej w prestiżowej federacji Bellator. Aby tak się stało, w najbliższym pojedynku powinna pokonać Francuzkę Lucie Bertaud.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

A jednak! Mateusz Ponitka rozwiązał umowę z Zenitem i opuścił już Rosję

Mateusz Ponitka wrócił do Zenita St. Petersburg, ale jak się okazuje, nie na długo. W piątek kapitan reprezentacji Polski rozwiązał umowę z rosyjskim klubem...