STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Sadura stoczy walkę na gali Bellator w Paryżu. Stoczy bój z Francuzką Lucie Bertaud

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSporty walkiMMAKatarzyna Sadura stoczy walkę na gali Bellator w Paryżu. Stoczy bój z...

Polska zawodniczka mieszanych sztuk walki Katarzyna Sadura już 6 maja wystąpi na gali Bellator w Paryżu. Tam zmierzy się z reprezentantką Francji Lucie Bertaud. Dla obu zawodniczek będzie to dopiero druga walka w federacji Bellator, a na swoim koncie mają po wygranej. Bardziej doświadczoną zawodniczką w MMA jest Katarzyna Sadura, jednak miejscowi kibice i hala w Paryżu powinny sprzyjać Francuzce. Zwycięstwo w tej walce może otworzyć przed jedną z zawodniczek drogą do jeszcze większych pojedynków w ringu. 

O miano niepokonanej w Bellatorze

Stawką majowego pojedynku jet m.in. pozostanie niepokonaną zawodniczką w federacji Bellator. Do ringu na gali Bellatora po zdecydowanie dłuższej przerwie wraca Francuzka, która miała okazję walczyć na gali nr 248. Wówczas pokonała bardziej doświadczoną rodaczkę Maguy Berchel. Zdecydowanie krócej na swój drugi pojedynek w tej federacji czekała Katarzyna Sadura. Polka wygrała na gali 269. z Dariną Mazdyuk z Rosji. 

Obie zawodniczki mają podobną historię swojej kariery w MMA. Zadebiutowały w 2016 roku. Od tego czasu zdecydowanie więcej walk stoczyła Katarzyna Sadura, dla której najbliższy pojedynek będzie już 10. Do tej pory ma bilans: 5 zwycięstw i 4 porażki. Francuzka Lucie Bertaud stoczyła do tej pory sześć walk i jej bilans jest remisowy. Wierzymy, że na początku maja w Paryżu Polka poprawi swoje statystyki. 

Polka jest bojowo nastawiona przez tym pojedynkiem, co możemy zauważyć na jej Instagramie -> tutaj. 

Kim jest Katarzyna Sadura?

Katarzyna Sadura to 31-letnia zawodniczka, która w MMA zadebiutowała w 2016 roku. Wcześniej odnosiła liczne sukcesy w takich sportach jak taekwondo i judo. Katarzyna Sadura jest m.in. mistrzynią świata, mistrzynią Europy i mistrzynią Polski w taekwondo. Na swoim koncie ma także medale zdobywane w judo na imprezach rangi mistrzostw Europy i mistrzostw Polki. Jej historia pokazuje, że stać ją na osiąganie sukcesów również w MMA. Obecnie staje przed szansą zostania na dłużej w prestiżowej federacji Bellator. Aby tak się stało, w najbliższym pojedynku powinna pokonać Francuzkę Lucie Bertaud.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...