Ivan Erslan vs Rafał Kijańczuk kolejnym pojedynkiem na karcie walk KSW 70

Strona głównaSporty walkiMMAIvan Erslan vs Rafał Kijańczuk kolejnym pojedynkiem na karcie walk KSW 70

Organizacja KSW powoli odsłania karty w związku z nadchodzącą majową galą, która odbędzie się w Łodzi. Oprócz hitowego starcia Pudzianowski vs Materla, w oktagonie 28 maja zobaczymy Rafała Kijańczuka naprzeciwko Ivana Erslana.

Duże wyzwanie dla Polaka

Rafał Kijańczuk (11-4), mający za sobą zaledwie jedną walkę w KSW, stanie prawdopodobnie przed największym wyzwaniem w swojej dotychczasowej karierze. Jego oponentem będzie bowiem Ivan Erslan (11-1), były pretendent do pasa kategorii półciężkiej, którego kiedykolwiek pokonać udało się tylko Tomaszowi Narkunowi. Biorąc pod uwagę rekord Chorwata, a także potężną siłę ciosów Polaka (10 na 11 walk wygranych przez nokaut), starcie zapowiada się naprawdę emocjonująco!

Erslan wyraźnym faworytem

Według zakładów bukmacherskich STS zdecydowanym faworytem jest Ivan Erslan. Kurs na jego zwycięstwo wynosi 1,40, podczas gry wygrana Kijańczuka oznaczona jest stawką 2,75.

Ważna walka dla układu rankingu kategorii półciężkiej

Rezultat boju między Kijańczukiem a Erslanem z pewnością mocno zmieni układ sił w oficjalnym rankingu KSW wagi półciężkiej. Obecnie Polak znajduje się na piątej pozycji, natomiast Chorwat jest drugi. Możemy domniemywać, iż w przypadku zwycięstwa Erslana będzie mógł on po cichu liczyć na kolejną próbę zdobycia mistrzowskiego tytułu. Jeśli z kolei wygra Kijańczuk, powinien on się znaleźć w pierwszej trójce zestawienia.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...