Ivan Erslan vs Rafał Kijańczuk kolejnym pojedynkiem na karcie walk KSW 70

Strona głównaSporty walkiMMAIvan Erslan vs Rafał Kijańczuk kolejnym pojedynkiem na karcie walk KSW 70

Organizacja KSW powoli odsłania karty w związku z nadchodzącą majową galą, która odbędzie się w Łodzi. Oprócz hitowego starcia Pudzianowski vs Materla, w oktagonie 28 maja zobaczymy Rafała Kijańczuka naprzeciwko Ivana Erslana.

Duże wyzwanie dla Polaka

Rafał Kijańczuk (11-4), mający za sobą zaledwie jedną walkę w KSW, stanie prawdopodobnie przed największym wyzwaniem w swojej dotychczasowej karierze. Jego oponentem będzie bowiem Ivan Erslan (11-1), były pretendent do pasa kategorii półciężkiej, którego kiedykolwiek pokonać udało się tylko Tomaszowi Narkunowi. Biorąc pod uwagę rekord Chorwata, a także potężną siłę ciosów Polaka (10 na 11 walk wygranych przez nokaut), starcie zapowiada się naprawdę emocjonująco!

Erslan wyraźnym faworytem

Według zakładów bukmacherskich STS zdecydowanym faworytem jest Ivan Erslan. Kurs na jego zwycięstwo wynosi 1,40, podczas gry wygrana Kijańczuka oznaczona jest stawką 2,75.

Ważna walka dla układu rankingu kategorii półciężkiej

Rezultat boju między Kijańczukiem a Erslanem z pewnością mocno zmieni układ sił w oficjalnym rankingu KSW wagi półciężkiej. Obecnie Polak znajduje się na piątej pozycji, natomiast Chorwat jest drugi. Możemy domniemywać, iż w przypadku zwycięstwa Erslana będzie mógł on po cichu liczyć na kolejną próbę zdobycia mistrzowskiego tytułu. Jeśli z kolei wygra Kijańczuk, powinien on się znaleźć w pierwszej trójce zestawienia.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...

Mecz Legia – Celtic na zakończenie kariery Artura Boruca

Legia Warszawa i Celtic FC to dwa najważniejsze kluby dla Artura Boruca. Na zakończenie jego sportowej kariery zostanie pomiędzy nimi rozegrany mecz towarzyski. Pożegnanie króla Artur...