STS KOD PROMOCYJNY

Do trzech razy sztuka Bregeona? Francuz rywalem Polaka na KBN w Rrzeszowie!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiBoksDo trzech razy sztuka Bregeona? Francuz rywalem Polaka na KBN w Rrzeszowie!

Już 22 kwietnia w hali G2A Arena w Rzeszowie odbędzie się gala KnockOut Boxing Night 27, podczas której kibice zobaczą trzy walki mistrzowskie z udziałem Polaków. O tytuł mistrza Europy zawalczy Michał Cieślak i Dylan Bregeon.

Szef na swoim podwórku

Przed Michałem Cieślakiem (23-2,17 KO) trudne zadanie. Czeka go pojedynek o tytuł mistrza Europy federacji EBU w wadze cruiser z Dylanem Bregeonem (12-2-1, 3 KO). Francuz w przeszłości pięć razy walczył o tytuły mistrzowskie. Udało mu się jednak sięgnąć jedynie po pasy na własnym podwórku.

Pierwszą walkę o tak wysoką stawkę odbył pod koniec 2019 roku. Wówczas miał na koncie 10 zwycięstw na zawodowym ringu (w przeszłości walczył też w boksie amatorskim). Jego pojedynek o wakujący pas mistrza Francji w kategorii cruiser z Sirilem Makiadim zakończył się remisem. W kolejnej walce zdobył pas pokonując po jednogłośnej decyzji Oliviera Vautraina.

Międzynarodowa klapa

Tytuł obronił w ubiegłym roku obronił pas pokonując Eddy’ego Lacrosse. Zdecydowanie gorzej Francuz radzi sobie w pojedynkach na szczeblu międzynarodowym. Dwa razy walczył o tytuł federacji EBU (najpierw pas mistrza Unii Europejskiej, następnie Europy) i oba pojedynki przegrał.

Najpierw uległ najpierw Fabio Turchiemu. Na gali w Mediolanie przegrał jednogłośną decyzją sędziów. Co ciekawe kilka miesięcy później ponownie otrzymał szansę walki o mistrzostwo. Tym razem uległ Chrisowi Bilamowi-Smithowi. 32-letni Brytyjczyk w maju zawalczy o mistrzostwo świata federacji WBO z Lawrencem Okolie.

Niewielkie nadzieje

Teraz Bregeon spróbuje pokonać Cieślaka. 29-latek dopiero w ostatnich latach zaczął rywalizować z przeciwnikami, którzy przez lata budowali solidne bilanse. Gdy dochodziło do starć z nimi, to Bregeon przeplatał udane pojedynki przeciętnymi. Przykładem są jego rywalizacje o pasy międzynarodowe.

Gdyby spróbować znaleźć przewagi u Bregeona w kontekście pojedynku z Cieślakiem, to jedyną klarowną jest kondycja Francuza. 29-latek urodzony w Nantes w dotychczasowej karierze zawodowej tylko trzy razy kończył pojedynki przed czasem. Sam z kolei nie przegrał przez nokaut. Cieślak na 25 pojedynków aż 17 zakończył przed ostatnim gongiem. Wiele wskazuje na to, że tak samo będzie 22 kwietnia podczas gali Knockout Boxing Night w Rzeszowie.


Więcej:

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...