STS KOD PROMOCYJNY

Z ringu do oktagonu. Krzysztof Głowacki zawalczy na XTB KSW Colosseum 2!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiMMAZ ringu do oktagonu. Krzysztof Głowacki zawalczy na XTB KSW Colosseum 2!

KSW ogłosiło kolejną wielką walkę podczas czerwcowej gali na Stadionie Narodowym. Po raz pierwszy do oktagonu wejdzie Krzysztof Głowacki, były bokserski mistrz świata WBO kategorii junior ciężkiej.

Mistrz zmienia zawód

Krzysztof Głowacki podjął zaskakującą decyzję. W ostatnich latach „Główka” rywalizował przecież z najlepszymi bokserami na świecie. Polak w 2019 roku stracił pas mistrza WBO w kontrowersyjnych okolicznościach, gdy Łotysz Mairis Briedis pokonał polskiego boksera po uderzeniu łokciem. Głowacki miał szansę odzyskać tytuł mistrza w kategorii junior ciężkiej, jednak przegrał na gali zorganizowanej na Wembley z Lawrencem Okolie. Od tego momentu polski bokser zawalczył jeszcze dwa raz. Wygrał z Francisco Rivasem Ruizem, jednka przegrał z Richardem Rakporhe.

Polski pięściarz zdecydował się ponadto rozstać ze swoim promotorem i poszukać nowego wyzwania. Okazało się, że będzie nim rywalizacja w oktagonie. Ostatecznie KSW ogłosiło walkę z udziałem byłego pięściarza. Krzysztof Głowacki zmierzy się z Patrykiem Tołkaczewskim.

Znów zakłada rękawice

Tołkaczewski w ostatnim czasie rywalizował w trochę innej dyscyplinie sportu. „Gleba” był zawodnikiem Gromdy. Organizacja ta zajmuje się walkami na gołe pięści. Umowa 29-latka z Gromdą jednak wygasła, tak więc może brać udział w walkach KSW. Tołkaczewski w przeszłości rywalizował w boksie (1-0-1) oraz w walkach na gołe pięści (5-1). W MMA zawodnik ten debiutuje. Podobnie Krzysztof Głowacki.

Jest to jednak tylko jedna z wielu interesujących walk, które pojawiają się w karcie walk XTB KSW Colosseum 2. 3 czerwca na Stadionie Narodowym w walce wieczoru zawalczą Mamed Chalidow ze Scottem Askhamem. Do oktagonu wejdą też Mariusz Pudzianowski z Arturem Szpilką czy Marian Ziółkowski z Salahdinem Parnassem.

Aktualna karta walk XTB KSW COLOSSEUM 2 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie. 

Walka wieczoru 

Mamed Chalidow vs Scott Askham

Karta główna

Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Jakub Wikłacz vs Werlleson Martins

Paweł Pawlak vs Tomasz Romanowski

Daniel Rutkowski vs Adam Soldaev

Krzysztof Głowacki vs Patryk Tołkaczewski

Michał Materla vs Radosław Paczuski

Roman Szymański vs Valeriu Mircea

Arkadiusz Wrzosek vs TBA

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...