STS KOD PROMOCYJNY

Jakub Wikłacz z nowym rywalem. Zmiana w karcie walk XTB KSW Colosseum 2!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiMMAJakub Wikłacz z nowym rywalem. Zmiana w karcie walk XTB KSW Colosseum...

Polska organizacja ogłosiła zmianę w walce o mistrzostwo KSW w wadze koguciej, zaplanowanej podczas gali XTB KSW Coloseum 2, która odbędzie się 3 czerwca na Stadionie Narodowym. Rywalem aktualnego posiadacza pasa mistrzowskiego, Jakuba Wikłacza został Brazylijczyk, Werlleson Martins.

Kontuzja zadecydowała

Zapewne nie doszłoby do zmiany rywala dla Jakuba Wikłacza. KSW postawiło na początkowo na Zuriko Jojua. Wojownik pochodzący z Gruzji nie jest jednak w stanie wyjść do zaplanowanego na czerwiec pojedynku. Wykluczyła go z niego kontuzja.

Organizacja szukała następcy dla Jojua, co nie było łatwym zadaniem. W końcu to walka o mistrzostwo KSW. Ostatecznie do oktagonu 3 czerwca wyjdzie Werlleson Martins. Brazylijczyk przez nokaut w trzeciej rundzie pokonał Patryka Surdyna podczas ostatniej gali KSW 81.

Jeden z wielu

Choć pojedynek Wikłacza z Martinsem zapowiada się niezwykle ciekawie, szczególnie że Brazylijczyk ostatniego rywala pokonał kolanem, tak inne walki podczas gali są równie ciekawe. Przecież podczas niej zmierzą się choćby najlepsi wojownicy w wadze lekkiej – Marian Ziółkowski i Salahidin Parnasse.

Ponadto na gali XTB KSW Colosseum 2 zmierzą się również Mariusz Pudzinowski z Arturem Szpilką, ale przede wszystkim trzecie starcie między Mamedem Chalidowem, a Scottem Askhamem. Karta walk na galę na Stadionie Narodowym zapowiada się więc ekscytująco.

Aktualna karta walk XTB KSW COLOSSEUM 2 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie. 

Walka wieczoru 

Mamed Chalidow vs Scott Askham

Karta główna

Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Jakub Wikłacz vs Werlleson Martins

Paweł Pawlak vs Tomasz Romanowski

Daniel Rutkowski vs Adam Soldaev

Michał Materla vs Radosław Paczuski

Roman Szymański vs Valeriu Mircea

Arkadiusz Wrzosek vs TBA

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...