Łukasz Brzeski zadebiutuje w UFC już w sierpniu! Znamy nazwisko rywala Polaka

Strona głównaSporty walkiMMAŁukasz Brzeski zadebiutuje w UFC już w sierpniu! Znamy nazwisko rywala Polaka

13 sierpnia Łukasz Brzeski będzie miał okazję po raz pierwszy zameldować się w klatce największej organizacji MMA na świecie. W debiucie skrzyżuje rękawice z pochodzącym ze Słowacji Martinem Budayem.

Długo wyczekiwany debiut

Łukasz Brzeski (8-1-1, 1NC) po długim okresie oczekiwania w końcu zadebiutuje w UFC. Polak wywalczył sobie angaż w renomowanej organizacji mieszanych sztuk walki za pośrednictwem udziału w Dana White’s Contender Series. W pojedynku o kontrakt nasz reprezentant pokonał Dylana Pottera przez duszenie w trzeciej rundzie. Po walce w organizmie zawodnika trenującego na co dzień w Krakowie wykryto jednak niedozwoloną substancję, wskutek czego został on ukarany zawieszeniem na długość dziewięciu miesięcy. Mimo to Dana White zdecydował się nie rozwiązywać umowy z Brzeskim, dzięki czemu po zakończeniu wykluczenia wreszcie zobaczymy go w oktagonie UFC.

Co wiemy o przeciwniku Polaka?

W klatce największej światowej organizacji MMA Łukasza Brzeskiego przywita Martin Buday (10-1). Słowak – podobnie jak Polak – zagwarantował sobie członkostwo w UFC poprzez udany udział w Dana White’s Contender Series. Buday wydaje się być bardzo wymagającym przeciwnikiem – szczególnie zważywszy na to, że w dziesięciu odniesionych przez niego zwycięstwach aż osiem razy kończył walki przed czasem. Ponadto słowacki zawodnik ma już za sobą debiut w organizacji zza oceanu. W swoim debiucie rozprawił się z Chrisem Barnettem po technicznej decyzji. Polak więc z pewnością czeka niełatwe zadanie.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy sety i koniec. Hubert Hurkacz przegrał z Isnerem i pożegnał się z Cincinnati

Rozstawiony z numerem 8. Hubert Hurkacz przegrał w trzech setach w drugiej rundzie z Amerykaninem Johnem Isnerem. Tym samym pożegnał się z turniejem Western...

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 ME. Pozostali biało-czerwoni powalczą w barażach

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Monachium. Duet Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrał oba spotkania grupowe...