STS KOD PROMOCYJNY

Lawrence Okolie rywalem Łukasza Różańskiego w pierwszej obronie pasa WBC

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksLawrence Okolie rywalem Łukasza Różańskiego w pierwszej obronie pasa WBC

Mistrz świata WBC w kategorii bridger Łukasz Różański stanie do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego. Dojdzie do tego 24 maja w Rzeszowie na gali KnockOut Boxing Night 35. Przeciwnikiem Łukasza Różańskiego będzie były mistrz świata wagi junior ciężkiej Lawrence Okolie, który ma na rozkładzie kilkoro Polaków. Starcie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Odbędzie się w rzeszowskiej Hali na Podpromiu. Informacje te potwierdził promotor Andrzej Wasilewski.

Łukasz Różańskiego mistrzem świata

Łukasz Różański (15-0, 14 KO) to jedyny panujący polski mistrz świata w boksie zawodowym. Po tytuł sięgnął w kwietniu 2023 roku. Długo czekał na swoją szansę. W końcu się jej doczekał. Na gali KnockOut Boxing Night 27 już w pierwszej rundzie znokautował niepokonanego Chorwata Alena Babicia (11-1, 10 KO). Walka zapowiadała się bardzo emocjonująco, jednak skończyła się, zanim na dobre się zaczęła. Obaj postawili na bijatykę, w której zdecydowanie skuteczniejszy był Łukasz Różański. Sędzia ringowy ratował Babicia przed ciężkim nokautem. W ten sposób Różański zdobył upragniony tytuł mistrza świata WBC w kategorii bridger. 

Pierwsza obrona tytułu 

Ponad rok Łukasz Różański czekał na swój kolejny pojedynek i pierwszą obronę mistrzowskiego pasa. Jego walka w końcu została oficjalnie potwierdzona. Dojdzie do niej na gali KnockOut Boxing Night 35 w Rzeszowie. Odbędzie się ona 24 maja. Przeciwnikiem Polaka w pierwszej obowiązkowej obronie tytułu będzie Brytyjczyk Lawrence Okolie (19-1, 14 KO). To bardzo utytułowany pięściarz, który w latach 2021-23 był mistrzem świata organizacji WBO w kategorii junior ciężkiej. Czterokrotnie wygrywał walkę o pas. Na rozkładzie ma czterech Polaków. Z Michałem Cieślakiem wygrał na punkty. Przed czasem kończył: Krzysztofa Głowackiego, Nikodema Jeżewskiego i Łukasza Rusiewicza. Liczymy na to, że na tym koniec i piąty Polak na drodze Okoliego w końcu go pokona. 

Zwycięzca pojedynku Łukasza Różański – Lawrence Okolie będzie zobowiązany do tego, aby w kolejnym pojedynku o pas zmierzyć się z Kevinem Lereną z Republiki Południowej Afryki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...