STS KOD PROMOCYJNY

Różański vs Rivas w walce o pas WBC kategorii bridger. Polak przed olbrzymią szansą

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksRóżański vs Rivas w walce o pas WBC kategorii bridger. Polak przed...

Dziś oficjalnie ogłoszono, że 13 sierpnia w kolumbijskim Cali Łukasz Różański zmierzy się z Oscarem Rivasem w starciu o pas WBC kategorii bridger. Dla Polaka będzie to niewątpliwie największa walka w karierze.

Ogromna szansa dla Różańskiego

Bez dwóch zdań pięściarz z Rzeszowa stanie przed największą szansą w swojej karierze. Sierpniowy bój o tytuł jest pochodną dobrej formy zawodnika, który na zawodowych ringach jest jak dotąd niepokonany. Różański cieszy się nieskazitelnym rekordem opiewającym w 14 zwycięstw, z czego aż 13 z nich zdobywanych było przed czasem! Bokser głównie znany jest z tego jak rozprawił się w maju 2021 roku z Arturem Szpilką, którego zastopował już w pierwszej rundzie.

Najcięższe wyzwanie w karierze

Z pewnością Różański do tej pory z zawodnikami o takim poziomie umiejętności jak Oscar Rivas się jeszcze nie mierzył. Pięściarz pochodzący z Kolumbii ma na swoim koncie 28 zwycięstwo, z czego 19 przez nokaut, oraz jedną porażkę. W przeszłości przegrał tylko z Dillianem Whyte’m, który ostatnio mierzył się z Tysonem Furym o prym w wadze ciężkiej. W takich okolicznościach, Polak musi spodziewać się szalenie trudnej przeprawy. Jego potencjalnemu triumfowi nie sprzyja również fakt, że walka stoczona zostanie w Kolumbii, a więc ojczyźnie Rivasa.

Kolejny Polak z szansą na tytuł

Łukasz Różański jest trzecim biało-czerwonym, który w 2022 roku będzie miał okazję zdobyć jeden z najważniejszych tytułów bokserskich na świecie. 27 lutego Michał Cieślak przegrał bój o miano światowego czempiona WBO w wadze junior ciężkiej z Lawrencem Okoliem. 18 czerwca z kolei Maciej Sulęcki powalczy z Jermallem Charlo o pas mistrzowski WBC wagi średniej.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...