Różański vs Rivas w walce o pas WBC kategorii bridger. Polak przed olbrzymią szansą

Strona głównaSporty walkiBoksRóżański vs Rivas w walce o pas WBC kategorii bridger. Polak przed...

Dziś oficjalnie ogłoszono, że 13 sierpnia w kolumbijskim Cali Łukasz Różański zmierzy się z Oscarem Rivasem w starciu o pas WBC kategorii bridger. Dla Polaka będzie to niewątpliwie największa walka w karierze.

Ogromna szansa dla Różańskiego

Bez dwóch zdań pięściarz z Rzeszowa stanie przed największą szansą w swojej karierze. Sierpniowy bój o tytuł jest pochodną dobrej formy zawodnika, który na zawodowych ringach jest jak dotąd niepokonany. Różański cieszy się nieskazitelnym rekordem opiewającym w 14 zwycięstw, z czego aż 13 z nich zdobywanych było przed czasem! Bokser głównie znany jest z tego jak rozprawił się w maju 2021 roku z Arturem Szpilką, którego zastopował już w pierwszej rundzie.

Najcięższe wyzwanie w karierze

Z pewnością Różański do tej pory z zawodnikami o takim poziomie umiejętności jak Oscar Rivas się jeszcze nie mierzył. Pięściarz pochodzący z Kolumbii ma na swoim koncie 28 zwycięstwo, z czego 19 przez nokaut, oraz jedną porażkę. W przeszłości przegrał tylko z Dillianem Whyte’m, który ostatnio mierzył się z Tysonem Furym o prym w wadze ciężkiej. W takich okolicznościach, Polak musi spodziewać się szalenie trudnej przeprawy. Jego potencjalnemu triumfowi nie sprzyja również fakt, że walka stoczona zostanie w Kolumbii, a więc ojczyźnie Rivasa.

Kolejny Polak z szansą na tytuł

Łukasz Różański jest trzecim biało-czerwonym, który w 2022 roku będzie miał okazję zdobyć jeden z najważniejszych tytułów bokserskich na świecie. 27 lutego Michał Cieślak przegrał bój o miano światowego czempiona WBO w wadze junior ciężkiej z Lawrencem Okoliem. 18 czerwca z kolei Maciej Sulęcki powalczy z Jermallem Charlo o pas mistrzowski WBC wagi średniej.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Ponitka wrócił do Rosji. Kapitan reprezentacji Polski naraził się na ogromną krytykę

W ostatnim czasie z wiadomych względów wielu sportowców decydowało się na opuszczenie rosyjskich klubów. Dlatego tak szokująca wydaje się decyzja kapitana reprezentacji Polski w...

Decydujący finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim

W sobotę 19 marca odbędzie się drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody zostaną rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim. Polskę reprezentować będzie...