Mamy medal w karate. Michał Bąbos trzeci na Igrzyskach Europejskich

Strona głównaSporty walkiMamy medal w karate. Michał Bąbos trzeci na Igrzyskach Europejskich

Maciej Bąbos wywalczył brązowy medal w karate na Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Polski wojownik doskonale zaprezentował się w rywalizacji w kategorii wagowej do 84 kilogramów. Polak od początku doskonale spisywał się w tych zawodach. Niestety w półfinałowym pojedynku musiał uznać wyższość Briana Timmermansa z Holandii. W konsekwencji reprezentant Polski zajął trzecie miejsce i wywalczył brązowy medal.

Awans do fazy play-off mimo porażki w grupie

Reprezentant Polski w karate Maciej Bąbos rozpoczął zmagania w kategorii do 84 kilogramów od dwóch zwycięstw w drabince A. Pokonał kolejno Konstantinosa Mastrogiannisa (5:4) z Grecji oraz Alvina Karaqi (5:3) z Albanii. Niestety w trzecim pojedynku w grupie musiał uznać wyższość świetnie dysponowanego Chorwata Enesa Garibovicia (0:7). Nie przeszkodziło mu to w przejściu z rundy eliminacyjnej do walki o medale. Polak znalazł się w półfinale i już wtedy był pewny zdobycia medalu Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie

Brązowy krążek po porażce z Holendrem

Niestety w półfinale Maciej Bąbos musiał uznać wyższość Holendra Briana Simona Hena Timmermansa. Pojedynek ten został zdominowany przez karatekę z Holandii i zakończył się wynikiem 7:1. Dzięki temu to on awansował do wielkiego finału, a Maciej Bąbos zapewnił sobie brązowy medal Igrzysk Europejskich. Drugi brązowy medal wywalczył Michele Martina. W wielkim finale zmierzyli się Brian Timmermans oraz Alvin Karaqi, którego Bąbos pokonał w grupie. Ostatecznie to Albańczyk wygrał 3:2 i wywalczył złoty medal.

Słabsze wyniki pozostałych biało-czerwonych

Drugiego dnia zmagań karateków tylko Maciej Bąbos z Polaków awansował do walk medalowych. Na etapie rund eliminacyjnych ze zmaganiami pożegnali się: Weronika Mikulska (- 61 kg), Wiktoria Grejner (- 68 kg), Julia Daniszewska (+ 68 kg), Maciej Drążewski (- 75 kg) i Maciej Gębka (+ 84 kg). Więcej medali w karate na Igrzyskach Europejskich nie będzie, ponieważ rywalizacja w tej dyscyplinie sportu zakończyła się w piątek 23 czerwca.