Marcin Held przed kolejną walką w PFL. Polak wchodzi do oktagonu już w sobotę

Strona głównaSporty walkiMMAMarcin Held przed kolejną walką w PFL. Polak wchodzi do oktagonu już...

Po raz kolejny Marcin Held weźmie udział w turnieju Professional Fighters League. Tym razem Polak jednak występ zawdzięczać może w pewnym stopniu szczęściu. Wchodzi on bowiem do rywalizacji o milion dolarów jako zastępstwo.

Drugi występ, ten sam rywal

Do oktagonu wraca Marcin Held (27-8), a więc czołowy polski zawodnik mieszanych sztuk walki kategorii lekkiej, który w przeszłości występował między innymi w takich organizacjach jak Bellator, ACA czy UFC. Polak już w ten weekend pojawi się ponownie w Proffesional Fighters League. W swoim debiutanckim sezonie PFL odniósł najpierw zwycięstwo, jednak w drugiej walce okazał się gorszy od swojego rywala. W tegorocznej edycji na początku skrzyżuje rękawice z Natanem Schulte (21-5), którego Held pokonał właśnie przed rokiem. Ówczesna wygrana naszego reprezentanta okazała się sporym zaskoczeniem. Brazylijczyk bowiem dwukrotnie – w 2018 i 2019 roku – wygrywał cały turniej.

Kto jest faworytem?

Mimo tego, że Marcin Held wygrał w przeszłości ze swoim przeciwnikiem, nie jest on faworytem. Kurs na triumf Polaka według zakładów bukmacherskich STS wynosi 2,25. Zwycięstwo Natana Schulte oznaczone jest natomiast stawką równą 1,65.

Czym jest Professional Fighters League?

Można powiedzieć, że rywalizacja w organizacji Professional Fighters League działa na zasadzie drabinki turniejowej. Mówiąc wprost – kto wygrywa, ten automatycznie ma zapewniony udział w dalszej fazie turnieju. Dwóch najlepszych zawodników spotyka się ze sobą na koniec w wielkim finale, a zwycięzca zgarnia pokaźną sumę pieniężną wynoszącą milion dolarów.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski w Barcelonie. Zarobki mniejsze, ale i tak będzie… bogatszy!?

Transfer z Bayernu do Barcelony to wielkie wydarzenie pod względem sportowym, prestiżowym i marketingowym. A jak to wygląda jeśli chodzi o pieniądze, pensje i...

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...