Wraca Marcin Tybura! Polak zawalczy na sierpniowej gali UFC

Strona głównaSporty walkiMMAWraca Marcin Tybura! Polak zawalczy na sierpniowej gali UFC

Długo wyczekiwany powrót Marcina Tybury do oktagonu największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie staje się wreszcie faktem! Podczas gali UFC 278, która odbędzie się 21 sierpnia, Polak zawalczy z niepokonanym jak dotąd Alexanderem Romanovem.

Niełatwe zadanie przed Tyburą

Marcin Tybura (22-7) po raz ostatni do oktagonu wchodził w październiku 2020 roku. Wówczas lepszy od niego okazał się Alexander Volkov, który skutecznie wypunktował naszego reprezentanta. Tym samym zakończona została seria pięciu zwycięstw z rzędu Polaka. Wchodząc do klatki 21 sierpnia z pewnością „Tybur” będzie chciał powrócić na zwycięski szlak. Nie będzie miał jednak łatwego zadania, gdyż jego rywalem będzie pochodzący z Mołdawii Alexander Romanov (16-0), który jeszcze nigdy nie doznał smaku porażki. Co więcej, Mołdawianin tylko raz pozwolił o zwycięstwie zadecydować sędziom – resztę swoich walk kończył przed czasem. Tybura natomiast ma większe doświadczenie, co będzie stanowić cenny atut grający na jego korzyść.

Głód walki u Tybury

Reprezentant Polski miał pierwotnie mierzyć się 10 kwietnia z renomowanym Jairzinho Rozenstruikiem. Do starcia jednak nie doszło z powodu problemów zdrowotnych Polaka, które objawiły się niemalże tuż przed samym pojedynkiem. W takich okolicznościach, „Tybur” bez wątpienia 21 sierpnia będzie wchodzić do oktagonu pełny głodu walki i chęci triumfu.

Walka o szczyt wciąż trwa

Dla Marcina Tybury starcie to będzie kluczowe w kontekście nawiązania rywalizacji z czołówką kategorii ciężkiej UFC w niedalekiej przyszłości. Nazwisko Polaka cieszy się solidną renomą za oceanem, jednak zwycięstwo z Romanovem jest nieuniknione, jeśli chce on wciąż liczyć się w grze o rywalizację z najlepszymi. Można domniemywać, że jeśli „Tybur” w sierpniu odniesie triumf, w swoim kolejnym pojedynku skrzyżuje rękawice z kimś z pierwszej dziesiątki rankingu kategorii ciężkiej organizacji Dany White’a.

Obecnie Marcin Tybura znajduje się na 10. pozycji w zestawieniu najlepszych ciężkich UFC, a Alexander Romanov jest na 13. miejscu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...