STS KOD PROMOCYJNY

Cecchi zaskoczy Grzyb? Kim jest rywalka Polki na KBN 27?

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiBoksCecchi zaskoczy Grzyb? Kim jest rywalka Polki na KBN 27?

Już 22 kwietnia w hali G2A Arena w Rzeszowie odbędzie się gala KnockOut Boxing Night 27, podczas której kibice zobaczą trzy walki mistrzowskie z udziałem Polaków. Jedną z nich będzie pojedynek Laury Grzyb z Marią Cecchi.

Wypunktowana

Laurę Grzyb (8-0, 3 KO) czeka pojedynek o tytuł mistrzyni Europy w kategorii super koguciej. Jej rywalką będzie Maria Cecchi (8-1, 2 KO). Włoszka w przeszłości pokazywała się z bardzo dobrej strony. Wskazuje na to jej bilans. W swojej karierze przegrała zaledwie raz. W walce o pas EBU musiała uznać wyższość Hiszpanki, Mary Romero.

Pochodząca z Rzymu 27-latka przegrała z nią na pełnym dystansie. Sędziowie byli jednak dla Cecchi bezlitośni. Żaden z nich nie widział nawet minimalnych szans na remis w rywalizacji z Hiszpanką. Cecchi przegrała jednogłośnie na punkty.

Bilans to tylko liczba

Rywalizacja z Romero była jednym z dwóch wymagających pojedynków w całej karierze zawodniczki z Rzymu. Większość jej rywalek miała ujemny bilans pojedynków. „Rekordzistką” była Andrea Jenei. 39-letnia Węgierka w momencie porażki z Cecchi miała bilans 1-16.

Cecchi w teorii wysłała pod koniec ubiegłego roku sygnał, że jest w stanie zawalczyć z silniejszą przeciwniczką i wygrać. Pokonała przecież na punkty Bethy Franco z Kolumbii, która niedawno walczyła nawet o pas WBC Latino w wadze koguciej, a w dodatku miała solidny bilans.

Tajemnicza rywalka

Gdyby jednak spojrzeć na jej ostatnie pojedynki Franco, to aż dziw bierze, że ta nadal rywalizuje na zawodowych ringach. Do starcia z Cecchi wygrała sześć pojedynków i przegrała zaledwie jeden. Problem w tym, że od porażki w walce o pas przegrała kolejne cztery starcia. Co ciekawe wszystkie pojedynki odbyła w ciągu ledwie ośmiu miesięcy.

Oczywiście można podobnie oceniać przeciwniczki Grzyb. W końcu dopiero podczas dwóch ostatnich gal tak naprawdę Polka zmierzyła się z rywalkami prezentującymi konkretny poziom sportowy. Mimo to wydaje się, że Grzyb powinna poradzić sobie z Cecchią. Patrząc z drugiej strony niewiele informacji o Włoszce sprawia, że pojedynek na gali KBN 27 w Rzeszowie zapowiada się interesująco.


Więcej:

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...