STS KOD PROMOCYJNY

Zaskakujący powrót. Mariusz Wach wraca do ringu!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiBoksZaskakujący powrót. Mariusz Wach wraca do ringu!

43-letni bokser po ponad półrocznej przerwie wróci do ringu. Pierwotnie miał on zawalczyć dopiero 16 września podczas gali w Tarnowie. Okazuje się jednak, że krakowski pięściarz zmierzy się 3 czerwca podczas finałowej gai Maxliga 4 w Kątach Wrocławskich.

Ostatnia szansa Wacha

To spore zeskoczenie. Jeszcze kilka tygodni temu nie było wiadome, czy Wach wróci jeszcze do ringu. Ma w końcu za sobą cztery porażki w ostatnich pięciu walkach. Dodatkowo ma już sporo lat na karku. Ryzyko, że nie będzie już rywalizował w ringu było wysokie. Tymczasem pod koniec kwietnia ogłoszono, że ponownie zawalczy.

Jak na razie nie ogłoszono, kto będzie jego przeciwnikiem. Pewne jest za to, że pojedynek Wacha odbędzie się 16 września w Centrum Sportów Rakietowych w Tarnowie. Nie wiadomo, kto będzie jego rywalem. Pogłoski wskazują jednak na pięściarza plasującego się w okolicy 30 miejsca światowych bokserskich rankingów.

Skąd taka decyzja? Wach chce jeszcze raz podjąć wyzwanie i rywalizować o tytuły. Będzie to jednak prawdopodobnie ostatnia taka szansa w karierze. 43-latek walczył już z najlepszymi na świecie, choćby Dillianem Whytem, Aleksandrem Powietkinem czy Władimirem Kliczką. Wszystkie te walki jednak przegrał.

Rywal niewymagający

Na początku maja ogłoszono jednak, że Wach jeszcze w czerwcu wejdzie do ringu. Krakowianin stoczy pojedynek podczas finałowej gali Maxliga 4. Rywalizacja została zaplanowana na 3 czerwca. Przeciwnik Wacha nie jest jednak wymagający.

Został nim Paweł Sowik. 32-latek z Wałcza na 15 pojedynków przegrał aż 12 z nich. Dodatkowo aż 9 walk zakończył leżąc na deskach. Na początku kariery jeszcze potrafił wygrać kilka pojedynków. Od maja 2019 roku nie był w stanie pokonać choćby jednego przeciwnika. Wach więc powinien poradzić sobie z nim bez najmniejszych problemów.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...