Strona głównaSporty walkiMartyna Kierczyńska ze złotym medalem Igrzysk Europejskich w Krakowie w muaythai

Martyna Kierczyńska pokonała w finale Belgijkę Axanę Depyperę i sięgnęła po złoty medal Igrzysk Europejskich w muaythai. To jedyne złoto biało-czerwonych w tej dyscyplinie sportowej. Polka triumfowała w kategorii wagowej do 54 kilogramów. Zmagania ze srebrnymi medalami zakończyli jeszcze Roksana Dargiel i Oskar Siegert. Dzień wcześniej brązowe medale wywalczyła dwójka Polaków. To były udane zawody reprezentacji Polski w muaythai.

Świetna postawa i złoty medal Martyny Kierczyńskiej

Za nami znakomite zawody w wykonaniu 21-letniej Martyny Kierczyńskiej. Młoda Polka startowała w kategorii wagowej do 54 kilogramów. W ćwierćfinale pokonała 30:27 Czeszkę Viktorie Bulinovą. Dzięki temu awansowała do strefy medalowej i była pewna minimum brązu. Później poszła za ciosem. W poniedziałek w półfinale wypunktowała Gruzinkę Elene Loladze, z którą wygrała 29:28. W ten sposób zameldowała się w wielkim finale. Tam czekała na nią Axana Depypera z Belgii. Finałowe starcie toczyło się pod dyktando Martyny Kierczyńskiej, która wygrała je 30:27 i zasłużenie sięgnęła po złoty medal Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie

Srebrne medale Dargiel i Siegerta

We wtorek mogliśmy cieszyć się jeszcze z dwóch srebrnych medali reprezentantów Polski w muaythai. Najpierw w ringu pokazał się Oskar Siegert, który rywalizował w kategorii wagowej do 67 kilogramów. W walce o złoto po zaciętym boju przegrał jednak z Ukraińcem Igorem Liubczenką. Walka zakończyła się wynikiem 28:29. Polak był blisko złota, jednak zawody w Krakowie skończył ze srebrem. Na drugim miejscu w kategorii wagowej do 51 kilogramów znalazła się również Roksana Dargiel. Polka w finale musiała uznać wyższość dobrze dysponowanej Turczynki Gulistan Turan. Pojedynek zakończył się rezultatem 27:30. Dzień wcześniej Polacy cieszyli się z dwóch brązowych medali. Wywalczyli je Dominika Filec (kat. -60 kg) oraz Jakub Rajewski (kat. -71 kg). Tym samym w Krakowie na podium skończyło 5 z 10 reprezentantów Polski w muaythai.