Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Strona głównaSporty walkiBoksMateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF....

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli wygra najbliższą batalię, stawką następnej będzie tytuł mistrza świata organizacji IBF.

Australijczyk rywalem

Przeciwnikiem Mateusza Masternaka (46-5) w jego najbliższej walce będzie pochodzący z Australii Jason Whateley (10-0). Reprezentant Polski jest zdecydowanie bardziej doświadczony od swojego przyszłego oponenta – „Master” stoczył od niego ponad pięć razy więcej walk zawodowych. Mimo to, Australijczyk ma jednak zdecydowanie czym postraszyć. Whateley wygrywał aż 9 ze swoich zwycięskich 10 starć przed czasem. Jest ponadto jak dotąd niepokonany. W takich okolicznościach, nasz rodak z pewnością nie może zlekceważyć Whateley’a.

Dobra forma Masternaka zaowocowała

Dzięki dobrej dyspozycji, jaką ostatnio prezentował między linami Masternak, znalazł się on wysoko w rankingu IBF, co z kolei zapewniło mu występ w eliminatorze. Polski bokser może pochwalić się obecnie trwającą serią pięciu triumfów z rzędu.

Walka odbędzie się w Polsce

Co ważne dla polskich kibiców, starcie z udziałem Masternaka odbędzie się na polskiej ziemi, choć samego miasta, w którym Polak z Australijczykiem skrzyżują rękawice jeszcze nie ujawniono.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Kto z Polaków gra w lidze angielskiej w sezonie 22/23?

Angielską Premier League uważa się za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. W stawce jest kilku biało-czerwonych, jednak nieliczni odgrywają czołowe role w swoich...

Dublety Lewandowskiego i Świderskiego przed zgrupowaniem kadry. Jak grali Polacy w ligach zagranicznych?

Kolejny dobry weekend zanotowali polscy piłkarze w ligach zagranicznych. Już tradycyjnie do siatki rywali trafił Robert Lewandowski. Tym razem dwukrotnie pokonał bramkarza Elche i...