Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Strona głównaSporty walkiBoksMateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF....

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli wygra najbliższą batalię, stawką następnej będzie tytuł mistrza świata organizacji IBF.

Australijczyk rywalem

Przeciwnikiem Mateusza Masternaka (46-5) w jego najbliższej walce będzie pochodzący z Australii Jason Whateley (10-0). Reprezentant Polski jest zdecydowanie bardziej doświadczony od swojego przyszłego oponenta – „Master” stoczył od niego ponad pięć razy więcej walk zawodowych. Mimo to, Australijczyk ma jednak zdecydowanie czym postraszyć. Whateley wygrywał aż 9 ze swoich zwycięskich 10 starć przed czasem. Jest ponadto jak dotąd niepokonany. W takich okolicznościach, nasz rodak z pewnością nie może zlekceważyć Whateley’a.

Dobra forma Masternaka zaowocowała

Dzięki dobrej dyspozycji, jaką ostatnio prezentował między linami Masternak, znalazł się on wysoko w rankingu IBF, co z kolei zapewniło mu występ w eliminatorze. Polski bokser może pochwalić się obecnie trwającą serią pięciu triumfów z rzędu.

Walka odbędzie się w Polsce

Co ważne dla polskich kibiców, starcie z udziałem Masternaka odbędzie się na polskiej ziemi, choć samego miasta, w którym Polak z Australijczykiem skrzyżują rękawice jeszcze nie ujawniono.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...