Mateusz Gamrot oficjalnie zmierzy się z Armanem Tsarukyanem. Szykuje się naprawdę zacięta walka

Strona głównaSporty walkiMMAMateusz Gamrot oficjalnie zmierzy się z Armanem Tsarukyanem. Szykuje się naprawdę zacięta...

Od pewnego czasu było wiadomo, że Mateusz Gamrot do oktagonu UFC powróci już w czerwcu. Teraz jednak znamy dokładną datę pojedynku z jego udziałem oraz wiemy z kim zmierzy się jeden z najlepszych polskich zawodników mieszanych sztuk walki. Rywalem Kudowianina będzie Ormianin Arman Tsarukyan, z którym Polak zawalczy 25 czerwca.

Niełatwe zadanie przed Gamrotem

Po długim okresie, podczas którego włodarzom najlepszej organizacji MMA nie udawało się znaleźć odpowiedniego rywala w odpowiednim terminie dla Mateusza Gamrota, w końcu wszystko stało się jasne. Polak swój najbliższy bój stoczy z Armanem Tsarukyanem. Wydaje się, że będzie to najcięższa próba umiejętności Polaka od początku jego zawodowej kariery. Ormianin – podobnie jak i „Gamer” – uważany jest za jednego z największych prospektów kategorii lekkiej. Na ponad miesiąc przed galą UFC, na której skrzyżują rękawice obydwaj zawodnicy, to Tsarukyan uznawany jest za minimalnego faworyta. Według zakładów bukmacherskich STS kurs na jego zwycięstwo wynosi 1,80, podczas gdy wygrana Gamrota oznaczona jest stawką równą 2,00.

Co wiadomo o Tsarukyanie?

Armeńsko-rosyjski zawodnik w najlepszej na świecie organizacji MMA zdołał zadebiutować w kwietniu 2019 roku. W swoim premierowym starciu uległ renomowanemu Islamowi Makhachevowi, który obecnie coraz głośniej domaga się walki mistrzowskiej. Następnie Tsarukyan rozpoczął jednak serię zwycięstw, która trwa do dziś. Po debiucie w UFC stoczył pięć walk i wszystkie z nich wygrał, z czego dwie ostatnie przez techniczny nokaut. Jego bilans pojedynków równy jest 18 zwycięstwom oraz tylko dwóm porażkom. Biorąc pod uwagę wszechstronność i solidność Ormianina oraz fakt, że ma niespełna 26 lat, wielu ekspertów wróży mu bardzo świetlaną przyszłość.

Wygrana przepustką do czołówki?

Można domniemywać, że potencjalne zwycięstwo Gamrota w czerwcowym starciu otworzyłoby mu drogę do rywalizacji ze ścisłą czołówką swojej dywizji wagowej. W przypadku pokonania Tsarukyana, Polak może wyraźnie awansować w zestawieniu najlepszych zawodników kategorii lekkiej UFC.

Gamrot do walki przygotuje się w Polsce

W związku z tym, że Tsarukyan jest klubowym kolegą Gamrota z American Top Team, Polak postanowił opuścić Stany Zjednoczone i kontynuować treningi w Polsce. Jest to odmienność warta odnotowania, gdyż dotychczas przed swoimi ostatnimi starciami w UFC „Gamer” zawsze przygotowywał się przede wszystkim właśnie w ATT.

Przetasowania w rankingu wagi lekkiej UFC

Niedawno, wskutek braku wyrobienia limitu wagowego przez byłego posiadacza mistrzowskiego pasa UFC kategorii lekkiej, Charlesa Oliveiry, dywizja ta została pozbawiona oficjalnie mistrza. W takich okolicznościach doszło do przetasowań w rankingu najlepszych zawodników ważących do 70 kilogramów. Gamrot, który uprzednio plasował się na 12. miejscu spadł o dwie pozycje. Najbliższy rywal Polaka stracił z kolei jedną lokatę i obecnie zajmuje miejsce, które „Gamer” okupował przed aktualizacją rankingu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...