Mateusz Gamrot wraca do oktagonu UFC! Polak zawalczy już w czerwcu

Strona głównaSporty walkiMMAMateusz Gamrot wraca do oktagonu UFC! Polak zawalczy już w czerwcu

O tym, że wkrótce Mateusz Gamrot stoczy kolejną walkę pod sztandarem organizacji UFC mówiło się już od dłuższego czasu. Wciąż niewiadomą pozostawał jednak termin powrotu Polaka do oktagonu. Wątpliwości w tej kwestii rozwiał sam zawodnik za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. „Gamer” zawalczy już w czerwcu!

Długo wyczekiwana walka

Urodzony w Kudowie-Zdrój zawodnik MMA ostatnie starcie odbył w grudniu poprzedniego roku. Wygrał wówczas przez techniczny nokaut z Diego Ferreirą i tym samym – po trzech zwycięstwach przed czasem z rzędu – wszedł z przytupem do rankingu piętnastu najlepszych zawodników kategorii lekkiej UFC. Gotowość do stoczenia następnego boju zgłaszał już w kwietniu, jednak niełatwym zadaniem okazało się szybkie znalezienie mu dogodnego terminu walki oraz rywala. Sytuacja nieustannie się przedłużała, lecz finalnie „Gamer” otrzyma szansę dopisania kolejnej wygranej do swojego rekordu już w czerwcu!

Tsarukyan rywalem?

Wciąż nie wiadomo jednak kto będzie rywalem Gamrota. W kuluarach najgłośniej wskazuje się za to na Armana Tsarukyana, który w rankingu UFC kategorii lekkiej zajmuje zaledwie jedną pozycję wyżej niż nasz reprezentant. Zawodnik ormiańsko-rosyjskiego pochodzenia zajmuje w tym zestawieniu 11. miejsce, podczas gdy Polak jest 12.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....