Mateusz Gamrot wraca do oktagonu UFC! Polak zawalczy już w czerwcu

Strona głównaSporty walkiMMAMateusz Gamrot wraca do oktagonu UFC! Polak zawalczy już w czerwcu

O tym, że wkrótce Mateusz Gamrot stoczy kolejną walkę pod sztandarem organizacji UFC mówiło się już od dłuższego czasu. Wciąż niewiadomą pozostawał jednak termin powrotu Polaka do oktagonu. Wątpliwości w tej kwestii rozwiał sam zawodnik za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. „Gamer” zawalczy już w czerwcu!

Długo wyczekiwana walka

Urodzony w Kudowie-Zdrój zawodnik MMA ostatnie starcie odbył w grudniu poprzedniego roku. Wygrał wówczas przez techniczny nokaut z Diego Ferreirą i tym samym – po trzech zwycięstwach przed czasem z rzędu – wszedł z przytupem do rankingu piętnastu najlepszych zawodników kategorii lekkiej UFC. Gotowość do stoczenia następnego boju zgłaszał już w kwietniu, jednak niełatwym zadaniem okazało się szybkie znalezienie mu dogodnego terminu walki oraz rywala. Sytuacja nieustannie się przedłużała, lecz finalnie „Gamer” otrzyma szansę dopisania kolejnej wygranej do swojego rekordu już w czerwcu!

Tsarukyan rywalem?

Wciąż nie wiadomo jednak kto będzie rywalem Gamrota. W kuluarach najgłośniej wskazuje się za to na Armana Tsarukyana, który w rankingu UFC kategorii lekkiej zajmuje zaledwie jedną pozycję wyżej niż nasz reprezentant. Zawodnik ormiańsko-rosyjskiego pochodzenia zajmuje w tym zestawieniu 11. miejsce, podczas gdy Polak jest 12.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...