Mateusz Rębecki poznał datę debiutu w UFC. Rywal z doświadczeniem w organizacji

Strona głównaSporty walkiMMAMateusz Rębecki poznał datę debiutu w UFC. Rywal z doświadczeniem w organizacji

Mateusz Rębecki, który wskutek spektakularnego występu na Dana White’s Contender Series zapewnił sobie konrakt z organizacją UFC poznał datę debiutu w amerykańskim gigancie. Były mistrz FEN po raz pierwszy za oceanem pokaże się 14 stycznia 2023 roku.

Przeciwnik z Wenezueli

Przeciwnikiem Mateusza Rębeckiego (16-1) w jego debiucie dla UFC będzie Wenezuelczyk Omar Morales (11-3), który dla tej renomowanej organizacji stoczył już sześć pojedynków. Przyszły rywal Polaka zaliczył wprawdzie dobre wejście do UFC, wygrywając dwie pierwsze walki z rzędu, jednak później w czterech starciach odnotował aż trzy porażki. Batalia z Rębeckim będzie zatem dla Moralesa szansą na przełamanie się. Urodzony w Gryficach zawodnik z pewnością postawi mu jednak twardy opór. Obecnie „Chińczyk” może pochwalić się obecnie serią 13 zwycięstw z rzędu. Ostatnią i zarazem jedyną przegraną w karierze poniósł w 2014 roku.

Uznanie ze strony szefa UFC

Mateusz Rębecki od samego początku swojej przygody za oceanem cieszy się świetną renomą. Po znakomitym występie na DWCS, który zagwarantował mu występy w UFC, sam Dana White nie stronił od pochwał w stronę Polaka. „Rebestie” – jak nazwał Polaka szef UFC – bardzo zaimponował swoim stylem walki włodarzom największej na świecie federacji mieszanych sztuk walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

Męczarnie i szczęście z Argentyną. Jak będzie z Francją? Echa meczu reprezentacji Polski

Ponad 14 milionów widzów oglądało w telewizji mecz Polski z Argentyną. Spora część, tak jak drużyna, cieszyła się z awansu. Nie brakuje jednak takich,...