Mateusz Rębecki przed szansą na występy w UFC! Polak wystąpi w Dana White’s Contender Series

Strona głównaSporty walkiMMAMateusz Rębecki przed szansą na występy w UFC! Polak wystąpi w Dana...

Mateusz Rębecki stanie przed szansą dostania się do największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. Zawodnik trenujący na co dzień szczecińskim Bersekers Team wystąpi w Dana White’s Contender Series.

Jak Rębecki może dostać się do UFC?

Mateusz Rębecki wystąpi w niedalekiej przyszłości w Dana White’s Contender Series. Można powiedzieć, iż jest to pewnego rodzaju turniej, w którym mierzący się ze sobą wojownicy mają szansę wywalczenia angażu w największej organizacji MMA na świecie. Zasady są proste – ten kto wygra pojedynek, otrzymuję kontrakt z UFC. Rębeckiego od spełnienia marzenia każdego zawodnika mieszanych sztuk walki dzieli zatem tylko jedno starcie.

Chociaż oficjalnie jeszcze nie potwierdzono udziału Polaka, to jest to w zasadzie już pewne. Wskazuje na to między innymi fakt, że organizacja na swojej oficjalnej stronie dodała nazwisko Polaka do listy swoich zawodników.

Z kim Rębecki walczyłby o kontrakt

W kuluarach mówi się, że przeciwnikiem Mateusz Rębeckiego (14-1) ma być pochodzący z Brazylii Rodrigo Lidio (12-2). Potyczka z Brazylijczykiem z pewnością nie byłaby łatwą przeprawą – jest on bowiem obecnie niesiony serią czterech wygranych z rzędu. Ponadto wszystkie z nich osiągnął kończąc swoich rywali przed czasem. Polak jednak może pochwalić się trwającą serią aż dwunastu triumfów z rzędu! Aktualny mistrz kategorii lekkiej organizacji FEN swoją jedyną dotychczasową porażkę odniósł w 2014 roku.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....