STS KOD PROMOCYJNY

Mistrz Europy WBO kategorii junior ciężkiej najbliższym rywalem Michała Cieślaka

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksMistrz Europy WBO kategorii junior ciężkiej najbliższym rywalem Michała Cieślaka

Znane jest już nazwisko pięściarza, z którym Michał Cieślak zmierzy się 24 czerwca podczas gali KnockOut Boxing Night 22 w Kielcach. Przeciwnikiem Polaka będzie Niemiec Enrico Koelling.

Co wiemy o najbliższym rywalu Cieślaka?

Enrico Koelling (28-4) to były pretendent do mistrzowskiego pasa IBF oraz aktualny mistrz Europy WBO kategorii junior ciężkiej. Niemiec dzierżony obecnie tytuł zdobył w swojej ostatniej walce, w listopadzie poprzedniego roku, pokonując na punkty swojego rodaka Leona Hartha. W 2021 roku również z Slavisą Simeunoviciem. Ostatnią porażkę Koelling odnotował z kolei w listopadzie 2019 roku.

Powrócić na zwycięski szlak

Dla Michała Cieślaka (21-2) nadchodzący pojedynek będzie bardzo istotny, ponieważ gdy ostatnio wchodził między liny odnotował porażkę. Polak przegrał wówczas z niepokonanym jak dotąd Lawrencem Okolie’m, a stawką starcia był tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...