STS KOD PROMOCYJNY

Mistrzowska walka Łukasz Różański – Alen Babić w Rzeszowie!

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksMistrzowska walka Łukasz Różański - Alen Babić w Rzeszowie!

Mistrzowski pojedynek federacji WBC w wadze bridger Łukasz Różański – Alen Babić odbędzie się 22 kwietnia 2023 roku w Rzeszowie. Informacje te potwierdził promotor polskiego pięściarza Andrzej Wasilewski. Grupa KnockOut Promotions wygrała przetarg na organizację gali mistrzowskiej, dzięki czemu Łukasz Różański powalczy o pas przed własną publicznością. 

Ogromna szansa dla Polaka! Kiedy walka Różański – Babić?

Łukasz Różański stanie przed ogromną szansą na wywalczenie tytułu mistrza świata federacji WBC w kategorii bridger z limitem wagowym do 101,6 kg. Pierwotnie Polak już w zeszłym roku miał walczyć z Oscarem Rivasem z Kolumbii. Najpierw walka została odwołana z powodów organizacyjnych, a następnie Kolumbijczyk nabawił się poważne kontuzji oka, która może zakończyć jego sportową karierę. 

W związku z tym władze federacji World Boxing Council musiały wyznaczyć nowych pięściarzy do walki o wakujący tytuł. W tym gronie pozostał Łukasz Różański, a jego przeciwnikiem będzie niezwykle groźny Chorwat Alen Babić, którego promotorem jest legendarny Eddie Hearn. Na ringu spotkają się dwaj niepokonani do tej pory pięściarze, którzy legitymują się kapitalnym bilansem nokautów. Polak wygrał 14 walk, z czego 13 kończył przed czasem. Chorwat wygrał 11 pojedynków i każdy z nich kończył przed czasem. To zapowiada nam świetny pojedynek i liczymy na to, że Łukasz Różański przed własną publicznością sięgnie po upragniony tytuł. Walka mistrzowska odbędzie się 22 kwietnia w Rzeszowie

Dwie walki o mistrzostwo Europy w Rzeszowie

Pojedynek Łukasza Różańskiego z Alenem Babiciem to nie jedyne mistrzowskie starcie z udziałem Polaka w na gali KnockOut Boxing Night 27 w Rzeszowie. O tytuły mistrzów Europy 22 kwietnia powalczą Laura Grzyb i Michał Cieślak. Pierwsza zmierzy się z Włoszką Marią Cecchi w kategorii super koguciej. Michał Cieślak powalczy z Francuzem Dyalnem Bregeonem w walce junior ciężkiej. Bez wątpienia wydarzenie w Rzeszowie zapisze się historii polskiego boksu.

Mistrzowska walka Łukasz Różański - Alen Babić w Rzeszowie!

Grupa KnockOut Promotions z najwyższą ofertą

O lokalizacji gali mistrzowskiej zdecydował przetarg. Ten odbył się w siedzibie federacji World Boxing Council w Mexico City. Ostatecznie najwyższą ofertę złożyła grupa KnockOut Promotions reprezentowana przez Andrzeja Wasilewskiego, czyli promotora Łukasza Różańskiego. Zależało mu na tym, aby jego pięściarz o tytuł mistrzowski WBC powalczył przed własną publicznością i tak też się stało. Za możliwość organizacji gali w Polsce grupa KnockOut Promotions zapłaciła 425 tysięcy dolarów. Dzięki temu Łukasz Różański wyjdzie do ringu z Alenem Babiciem w rodzinnym Rzeszowie, co może się okazać nieocenionym wsparciem w walce o tytuł.

 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...