STS KOD PROMOCYJNY

Arkadiusz Wrzosek kolejną z gwiazd gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAArkadiusz Wrzosek kolejną z gwiazd gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie...

Arkadiusz Wrzosek po raz trzeci wejdzie do klatki organizacji KSW. Tym razem będzie jedną z gwiazd gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym, którą zaplanowano na 3 czerwca. Co ciekawe, wydarzenie odbędzie się w urodziny utytułowanego polskiego kickboksera, który na pewno będzie chciał uświetnić je dobrą walką. Przeciwnik Arkadiusza Wrzoska na gali w Warszawie będzie znany w najbliższych tygodniach. 

Dobre wejście do KSW

Za Arkadiuszem Wrzoskiem (2-0, 1 KO) udane wejście do organizacji KSW i do świata MMA. Do tej pory stoczył dwa pojedynki i oba wygrał. Oficjalny debiut zawodnika Uniq Fight Club miał miejsce w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas zmierzył się z innym mocnym kickbokserem Tomaszem Sararą i wygrał po efektownym nokaucie w trzeciej rundzie. W styczniu tego roku Arkadiusz Wrzosek wziął udział w gali KSW w Libercu. Tam do ringu wszedł z Tomášem Možnym ze Słowacji. Pokonał go na punkty, a pojedynek został wybrany najlepszą walką wieczoru. Teraz Arkadiusz Wrzosek będzie chciał kontynuować dobrą serię i sięgnąć po trzecie zwycięstwo na zawodowych ringach. Jego przeciwnika poznamy w najbliższych tygodniach. 

Duże doświadczenie w kickboxingu 

Zanim trafił do MMA, Arkadiusz Wrzosek przez lata zbierał cenne doświadczenie w kickboxingu oraz w muay thai. W tej pierwszej formule był m.in. amatorskim mistrzem świata K-1, a także wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, mistrzem FEN oraz cenionym fighterem organizacji Glory. Na swoim koncie ma m.in. zwycięstwo z Badrem Harim, czyli jedną z największych legend kickboxingu. Dobrze szlo mu także w muay thai, gdzie sięgał po medale krajowych mistrzostw. Teraz próbuje swoich sił w MMA w wadze ciężkiej. 

Aktualna karta walk XTB KSW COLOSSEUM 2 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie. 

Karta główna

Mamed Chalidow vs TBA

Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Arkadiusz Wrzosek vs TBA

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...