STS KOD PROMOCYJNY

Artur Szczepaniak vs Igor Michaliszyn na gali KSW 86 we Wrocławiu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAArtur Szczepaniak vs Igor Michaliszyn na gali KSW 86 we Wrocławiu

Artur Szczepaniak zmierzy się z Igorem Michaliszynem na gali KSW 86 we Wrocławiu, która odbędzie się 16 września. Będzie to pojedynek zawodników zaliczanych do ścisłej czołówki wagi półśredniej w organizacji KSW. Artur Szczepaniak to były pretendent do pasa mistrzowskiego, który chce powrócić na zwycięską ścieżkę. Po drugiej stronie ringu stanie niepokonany od pięciu walk Igor Michaliszyn. 

Szczepaniak chce wrócić do wygrywania

Obaj zawodnicy mają bardzo podobne doświadczenie na zawodowych ringach. Artur Szczepaniak (9-2-0, 5 KO, 2 Sub) to obecny numer dwa rankingu KSW w wadze półśredniej. W ostatnim swoim pojedynku o tytuł musiał uznać wyższość Adriana Bartosińskiego. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie. Wcześniej zawodnik z Team Mixfighter Genk odniósł dwa zwycięstwa w KSW z Jivko Stoimenovem i Brianem Hooiem. Artur Szczepaniak na co dzień mieszka i trenuje w Belgii. Od jakiegoś czasu próbuje swoich sił w największej organizacji MMA w Europie. 

Igor Michaliszyn na fali zwycięstw

Po drugiej stronie ringu stanie 27-letni Igor Michaliszyn (10-2-0, 4 KO, 3 Sub), czyli numer trzy rankingu wagi półśredniej. Zawodnik z Silesian Cage Club do ringu wejdzie na fali pięciu zwycięstw z rzędu, z czego dwa ostatnie odniósł w barwach KSW. W organizacji zadebiutował w lutym ubiegłego roku, gdy w niewiele ponad minutę skończył przed czasem Idrisa Amizhaeva. Drugi pojedynek miał miejsce w kwietniu tego roku na gali, gdzie Szczepaniak walczył z Bartosińskim. Wówczas Igor Michaliszyn w drugiej rundzie przez techniczny nokaut wygrał z Krystianem Bielskim. Zarówno Szczepaniak, jak i Michaliszyn walczą efektownie, dlatego we Wrocławiu czeka nas bardzo ciekawe starcie. 

Aktualna karta walk KSW 86 we Wrocławiu 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 86 we Wrocławiu: 

Walka wieczoru 

Jakub Wikłacz vs TBA

Karta główna

Michał Michalski vs Dominik Humburger

Dawid Śmiełowski vs Lom-Ali Eskiev

Filip Stawowy vs Viktor Pešta

Artur Szczepaniak vs Igor Michaliszyn

Kacper Koziorzębski vs Wiktor Zalewski

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...