Rewanż po dwóch latach. Wawrzyniak – Błeszyński w walce wieczoru Babilon MMA 35

Strona głównaSporty walkiMMARewanż po dwóch latach. Wawrzyniak - Błeszyński w walce wieczoru Babilon MMA...

Pod koniec maja 2021 roku Piotr Wawrzyniak pokonał Adriana „Aresa” Błeszyńskiego przez TKO w drugiej rundzie w walce wieczoru Babilon MMA 22. Po niecałych dwóch latach obaj ponownie wejdą do klatki. Stawką pojedynku jest pas wagi średniej, który Wawrzyniak broni po raz pierwszy.

Nie miał szans

Rywalizacja w Jaworznie zapowiada się niezwykle interesująco pod kilkoma względami. W końcu do oktagonu wejdzie doświadczony Wawrzyniak. 35-latek w karierze stoczył już 15 pojedynków. Dodatkowo nie przegrał jeszcze w Babilon MMA. Jest także posiadaczem pasa wagi średniej.

Błeszyński z kolei po raz trzeci podchodzi do rywalizacji o pas. Dwukrotnie ta sztuka mu się nie udała. Jak sam zapowiadał na swoich mediach społecznościowych „do trzech razy sztuka”. Obaj zawodnicy zmierzyli się pod koniec maja 2021 roku w walce wieczoru Babilon MMA 22.

Wówczas górą był Wawrzyniak. Już w pierwszej rundzie widać było, że jest w dobrej dyspozycji. Pod jej koniec mocno zaatakował Błeszyńskiego i chciał sprowadzić go do „parteru”, jednak sędzia musiał zakończyć rundę. W drugiej odsłonie Wawrzyniak od początku ruszył na rywala i ostatecznie po niewiele ponad połowie rundy wygrał.

Powinno być ciekawie

Tamta walka udowodniła, że kibiców MMA czeka niezwykła uczta w walce wieczoru. Trzeba jednak pamiętać, że rywalizacja Wawrzyniaka i Błeszyńskiego to tylko jeden z kilku elementów najbliższej gali Babilon MMA.

Łącznie zakontraktowano dziewięć pojedynków, jednak dwa z nich to rywalizacje semi-pro. Podczas gali Babilon MMA 35 w Jaworznie będzie można zobaczyć pojedynki mniej doświadczonych zawodników, jak choćby Pawła Oleszczuka czy Szymona Białasa, którzy walczyli w karierze dopiero, odpowiednio, raz i dwa.

„Co-main event” zapowiada się interesująco. W oktagonie pojawi się niepokonany od 2018 roku Filip Lamparski. Jego przeciwnikiem będzie Kamil Krzewina. Ten wraca do klatki po ponad rocznej przerwie. W zawodowej karierze wygrał trzy walki oraz przegrał jedną. Ta miała miejsce w 2019 roku, więc także jest długo niepokonany.

Karta walk Babilon MMA 35

Walka wieczoru:

  • 84 kg: Piotr Wawrzyniak (10-5) vs Adrian Błeszyński (10-5-1) o pas wagi średniej

Walki zawodowe:

  • 70 kg: Filip Lamparski (6-2) vs. Kamil Krzewina (3-1)
  • 70 kg: Mateusz Makarowski (8-5-1) vs. Bartosz Zawadzki (6-2)
  • 84 kg: Adrian Dudek (5-2) vs. Michał Balcerczak (3-3)
  • 66 kg: Szymon Rakowicz (4-2) vs. Szymon Biłas (2-0)
  • 77 kg: Krystian Szczęsny (2-1) vs. Mateusz Pudło (3-1)
  • 120 kg: Paweł Oleszczuk (1-0) vs. Patryk Świtoń (0-2)

Walki semi-pro:

  • 77 kg: Mateusz Wieczorek vs. Martin Labryga
  • 84 kg: Yehor Oliynyk vs. Piotr Łęcki

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...