STS KOD PROMOCYJNY

Rewanż po dwóch latach. Wawrzyniak – Błeszyński w walce wieczoru Babilon MMA 35

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiMMARewanż po dwóch latach. Wawrzyniak - Błeszyński w walce wieczoru Babilon MMA...

Pod koniec maja 2021 roku Piotr Wawrzyniak pokonał Adriana „Aresa” Błeszyńskiego przez TKO w drugiej rundzie w walce wieczoru Babilon MMA 22. Po niecałych dwóch latach obaj ponownie wejdą do klatki. Stawką pojedynku jest pas wagi średniej, który Wawrzyniak broni po raz pierwszy.

Nie miał szans

Rywalizacja w Jaworznie zapowiada się niezwykle interesująco pod kilkoma względami. W końcu do oktagonu wejdzie doświadczony Wawrzyniak. 35-latek w karierze stoczył już 15 pojedynków. Dodatkowo nie przegrał jeszcze w Babilon MMA. Jest także posiadaczem pasa wagi średniej.

Błeszyński z kolei po raz trzeci podchodzi do rywalizacji o pas. Dwukrotnie ta sztuka mu się nie udała. Jak sam zapowiadał na swoich mediach społecznościowych „do trzech razy sztuka”. Obaj zawodnicy zmierzyli się pod koniec maja 2021 roku w walce wieczoru Babilon MMA 22.

Wówczas górą był Wawrzyniak. Już w pierwszej rundzie widać było, że jest w dobrej dyspozycji. Pod jej koniec mocno zaatakował Błeszyńskiego i chciał sprowadzić go do „parteru”, jednak sędzia musiał zakończyć rundę. W drugiej odsłonie Wawrzyniak od początku ruszył na rywala i ostatecznie po niewiele ponad połowie rundy wygrał.

Powinno być ciekawie

Tamta walka udowodniła, że kibiców MMA czeka niezwykła uczta w walce wieczoru. Trzeba jednak pamiętać, że rywalizacja Wawrzyniaka i Błeszyńskiego to tylko jeden z kilku elementów najbliższej gali Babilon MMA.

Łącznie zakontraktowano dziewięć pojedynków, jednak dwa z nich to rywalizacje semi-pro. Podczas gali Babilon MMA 35 w Jaworznie będzie można zobaczyć pojedynki mniej doświadczonych zawodników, jak choćby Pawła Oleszczuka czy Szymona Białasa, którzy walczyli w karierze dopiero, odpowiednio, raz i dwa.

„Co-main event” zapowiada się interesująco. W oktagonie pojawi się niepokonany od 2018 roku Filip Lamparski. Jego przeciwnikiem będzie Kamil Krzewina. Ten wraca do klatki po ponad rocznej przerwie. W zawodowej karierze wygrał trzy walki oraz przegrał jedną. Ta miała miejsce w 2019 roku, więc także jest długo niepokonany.

Karta walk Babilon MMA 35

Walka wieczoru:

  • 84 kg: Piotr Wawrzyniak (10-5) vs Adrian Błeszyński (10-5-1) o pas wagi średniej

Walki zawodowe:

  • 70 kg: Filip Lamparski (6-2) vs. Kamil Krzewina (3-1)
  • 70 kg: Mateusz Makarowski (8-5-1) vs. Bartosz Zawadzki (6-2)
  • 84 kg: Adrian Dudek (5-2) vs. Michał Balcerczak (3-3)
  • 66 kg: Szymon Rakowicz (4-2) vs. Szymon Biłas (2-0)
  • 77 kg: Krystian Szczęsny (2-1) vs. Mateusz Pudło (3-1)
  • 120 kg: Paweł Oleszczuk (1-0) vs. Patryk Świtoń (0-2)

Walki semi-pro:

  • 77 kg: Mateusz Wieczorek vs. Martin Labryga
  • 84 kg: Yehor Oliynyk vs. Piotr Łęcki
Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...