STS KOD PROMOCYJNY

Danu Tarchila rywalem Wojciecha Kazieczko na gali KSW 80

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMADanu Tarchila rywalem Wojciecha Kazieczko na gali KSW 80

Wojciech Kazieczko poznał swojego najbliższego rywala na gali KSW 80 w Lubinie. Utalentowany i wciąż niepokonany polski zawodnik zmierzy się z Danu Tarchilą z Mołdawii. To zaledwie 19-letni zawodnik, który na zawodowych ringach stoczył już sześć pojedynków. Starcie zakontraktowano w kategorii piórkowej. Dojdzie do niego na gali KSW 80, która odbędzie się 17 marca w Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie.

Kazieczko o podtrzymanie miana niepokonanego

Dla Wojciecha Kazieczko (3-0, 2 KO) to kolejna ważna walka. Młody polski zawodnik już dwukrotnie walczył dla organizacji KSW i odniósł dwa zwycięstwa. Łącznie na koncie ma już trzy walki i pozostaje niepokonany. Jego premierowa walka w KSW zakończyła się dość szybko, bo już w pierwszej rundzie znokautował Luboša Lesáka z Czech. Zakończenie pojedynku było na tyle efektowne, że Polak zgarnął bonus za najlepszy nokaut gali. W drugim pojedynku dla organizacji pokonał Eduarda Demenkę z Ukrainy. Wojciech Kazieczko na co dzień trenuje w klubie Pepe MMA z Zielonej Góry. Zanim trafił do MMA to odnosił sukcesy w kickboxingu, gdzie sześć razy zostawał mistrzem Polski, a także zdobył brązowy krążek mistrzostw świata. Polak wydaje się być faworytem pojedynku z nastolatkiem Danu Tarchilą z Mołdawii. 

Kim jest Danu Tarchila?

Danu Tarchila (5-1, 2 KO, 1 Sub) to obiecujący fighter z Mołdawii. Mimo zaledwie 19. lat, ma już na koncie sześć pojedynków, z czego pięć wygrał. Uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Europie w kategorii piórkowej. Do pojedynku z Wojciechem Kazieczko Tarchila przystąpi po trzech zwycięstwach z rzędu i na pewno będzia chciał podtrzymać dobrą passę. To sprawia, że starcie to zapowiada się bardzo emocjonująco. Dojdzie do niego na gali KSW 80 17 marca w Lubinie. 

Aktualna karta walk KSW 80 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 80 w Lubinie. 

Walka wieczoru

Robert Ruchała vs Lom-Ali Eskijew

Karta główna

Henrique Da Silva vs Oumar Sy

Tom Breese vs Bartosz Leśko

Damian Piwowarczyk vs Bartek Gładkowicz

Kacper Koziorzębski vs Borys Borkowski

Mateusz Janur vs Andi Vrtačić

Michał Michalski vs TBA

Emilia Czerwińska vs TBA

Wojciech Kazieczko vs Danu Tarchila

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...