Dawid Kareta zadebiutuje w KSW na gali w czeskim Trzyńcu

Strona głównaSporty walkiMMADawid Kareta zadebiutuje w KSW na gali w czeskim Trzyńcu

Dawid Kareta będzie kolejnym zawodnikiem, który zadebiutuje w organizacji KSW. Dojdzie do tego na gali KSW 87 w czeskim Trzyńcu. Polski fighter zmierzy się tam z niepokonanym do tej pory Czechem Josefem Strummerem. Pojedynek zakontraktowano w limicie wagi piórkowej. Gala KSW 87 w Trzyńcu odbędzie się 14 października, a w walce wieczoru w wadze ciężkiej zmierzą się Darko Stosić i Michal Martínek.

Czas na debiut Dawida Karety w KSW

Polski zawodnik MMA Dawid Kareta (4-3, 2 Sub) stanie przed szansą debiutu w organizacji KSW. Z MMA związany jest od 2017 roku. Od tego czasu stoczył siedem pojedynków, z czego cztery wygrał. Na co dzień związany jest z klubem Octagon Team Cieszyn. Jego przygoda ze sportami walki rozpoczęła się od judo i jiu-jitsu. Dawid Kareta ma na koncie sporo sukcesów w amatorskim MMA, w tym m.in. złoto mistrzostw Polski 2020 Amatorskiej Ligi MMA. Do tej pory walczył dla Oktagon MMA, VCFL i Charge MMA. Ostatnie dwa pojedynki przegrał i w Trzyńcu będzie chciał odwrócić złą passę, choć nie będzie o to łatwo.

Josef Strummer wciąż niepokonany 

Po drugiej stronie ringu stanie niepokonany Czech Josef Strummer (3-0, 1 Sub). Zadebiutował w MMA w 2022 roku. Od tego czasu stoczył trzy zwycięskie pojedynki. Za sobą ma już debiut w organizacji KSW. W kwietniu tego roku walczył na KSW 81 z Jonatanem Kujawą. Pojedynek zakończył się jednogłośną decyzją sędziów. Na swoim koncie ma również wygraną z innym Polakiem znanym z KSW Bartoszem Rewerą. W październiku w Trzyńcu Josef Strummer będzie chciał podtrzymać miano niepokonanego na zawodowych ringach i pokonać Dawida Karetę. Zapowiada się ciekawy i emocjonujący pojedynek. To kolejne polsko-czeskie starcie w karcie walk KSW 87. 

Aktualna karta walk KSW 87 w Trzyńcu

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 87 w Trzyńcu:

Walka wieczoru 

Darko Stosić vs Michal Marinek

Karta główna

Roman Szymański vs Leo Brichta

Ivan Erslan vs Rafał Haratyk

Filip Macek vs Oleksii Polishchuk

Michał Dreczkowski vs Vojtech Garba

Dawid Kareta vs Josef Stummer

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....