STS KOD PROMOCYJNY

Dawid Kareta zadebiutuje w KSW na gali w czeskim Trzyńcu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMADawid Kareta zadebiutuje w KSW na gali w czeskim Trzyńcu

Dawid Kareta będzie kolejnym zawodnikiem, który zadebiutuje w organizacji KSW. Dojdzie do tego na gali KSW 87 w czeskim Trzyńcu. Polski fighter zmierzy się tam z niepokonanym do tej pory Czechem Josefem Strummerem. Pojedynek zakontraktowano w limicie wagi piórkowej. Gala KSW 87 w Trzyńcu odbędzie się 14 października, a w walce wieczoru w wadze ciężkiej zmierzą się Darko Stosić i Michal Martínek.

Czas na debiut Dawida Karety w KSW

Polski zawodnik MMA Dawid Kareta (4-3, 2 Sub) stanie przed szansą debiutu w organizacji KSW. Z MMA związany jest od 2017 roku. Od tego czasu stoczył siedem pojedynków, z czego cztery wygrał. Na co dzień związany jest z klubem Octagon Team Cieszyn. Jego przygoda ze sportami walki rozpoczęła się od judo i jiu-jitsu. Dawid Kareta ma na koncie sporo sukcesów w amatorskim MMA, w tym m.in. złoto mistrzostw Polski 2020 Amatorskiej Ligi MMA. Do tej pory walczył dla Oktagon MMA, VCFL i Charge MMA. Ostatnie dwa pojedynki przegrał i w Trzyńcu będzie chciał odwrócić złą passę, choć nie będzie o to łatwo.

Josef Strummer wciąż niepokonany 

Po drugiej stronie ringu stanie niepokonany Czech Josef Strummer (3-0, 1 Sub). Zadebiutował w MMA w 2022 roku. Od tego czasu stoczył trzy zwycięskie pojedynki. Za sobą ma już debiut w organizacji KSW. W kwietniu tego roku walczył na KSW 81 z Jonatanem Kujawą. Pojedynek zakończył się jednogłośną decyzją sędziów. Na swoim koncie ma również wygraną z innym Polakiem znanym z KSW Bartoszem Rewerą. W październiku w Trzyńcu Josef Strummer będzie chciał podtrzymać miano niepokonanego na zawodowych ringach i pokonać Dawida Karetę. Zapowiada się ciekawy i emocjonujący pojedynek. To kolejne polsko-czeskie starcie w karcie walk KSW 87. 

Aktualna karta walk KSW 87 w Trzyńcu

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 87 w Trzyńcu:

Walka wieczoru 

Darko Stosić vs Michal Marinek

Karta główna

Roman Szymański vs Leo Brichta

Ivan Erslan vs Rafał Haratyk

Filip Macek vs Oleksii Polishchuk

Michał Dreczkowski vs Vojtech Garba

Dawid Kareta vs Josef Stummer

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...