Emilia Czerwińska kontra Yasmina Guimarães na gali KSW 80. Karta walk zamknięta

Strona głównaSporty walkiMMAEmilia Czerwińska kontra Yasmina Guimarães na gali KSW 80. Karta walk zamknięta

Yasmina Guimarães z Brazylii będzie przeciwniczką Emilii Czerwińskiej na gali KSW 80 w Lubinie. Tym samym organizatorzy skompletowali kartę walk wydarzenia, które odbędzie się już 17 marca Regionalnym Centrum Sportu w Lubinie. Na ten moment trudno wskazać faworytkę, a większe doświadczenie w MMA do ringu wniesie Guimarães. Czerwińska będzie chciała zachować miano niepokonanej. 

Trzeci pojedynek Emilii Czerwińskiej 

Dla Emilii Czerwińskiej (2-0, 1 KO) będzie to trzeci pojedynek w karierze w formule MMA. Dwa poprzednie także stoczyła dla organizacji KSW, gdzie najpierw na gali KSW 63 przed czasem pokonała Weronikę Eszer, a następnie na KSW 72 umiejętnie wypunktowała Sarę Luzar-Smajić. Zdecydowanie więcej doświadczenia w ringach MMA ma Brazylijka Yasmina Guimarães (4-1, 1 Sub). Emilia Czerwińska, zanim trafiła do KSW, to wcześniej rywalizowała w sportach uderzanych, w tym przede wszystkim w kickboxingu. Tam może poszczycić się znakomitymi osiągnięciami, w tym m.in. tytułami mistrzyni świata i Polski. Teraz w Lubinie powalczy o pozostanie niepokonaną w formule MMA. 

Trudne wyzwanie Polki

Bez dwóch zdań przed Polką trudne zadanie. Brazylijka Yasmina Guimarães jest wszechstronną fighterką, która również w przeszłości specjalizowała się w sportach uderzanych. Przede wszystkim rywalizowała w formule muay thai, gdzie sięgała po cenne trofea w Brazylii. Do tej pory w MMA stoczyła pięć pojedynków, z czego cztery wygrała. Ma większe doświadczenie w mieszanych sztukach walki, jednak obie zawodniczki są na początku swoich karier. To sprawia, że czeka nas emocjonujące widowisko. Tym zestawieniem organizatorzy skompletowali kartę walk gali KSW 80 w Lubinie. 

Karta walk KSW 80 

Poniżej przedstawiamy kartę walk gali KSW 80 w Lubinie. 

Walka wieczoru

Robert Ruchała vs Lom-Ali Eskijew

Karta główna

Henrique Da Silva vs Oumar Sy

Tom Breese vs Bartosz Leśko

Damian Piwowarczyk vs Bartek Gładkowicz

Kacper Koziorzębski vs Borys Borkowski

Mateusz Janur vs Andi Vrtačić

Michał Michalski vs Giorgi Kvelidze

Emilia Czerwińska vs Yasmina Guimarães

Wojciech Kazieczko vs Danu Tarchila

Kamil Szkradek vs Przemysław Górny

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Jak jest z piłką nożną kobiet w Polsce? Biało-czerwone zagrają z Albanią i Kosowem

Przed reprezentacją Polek w piłce nożnej jeszcze dwa mecze eliminacyjne w ramach Mistrzostw Świata. 1 września biało-czerwone zmierzą się z Albanią, a 6 września...