STS KOD PROMOCYJNY

Emilia Czerwińska kontra Yasmina Guimarães na gali KSW 80. Karta walk zamknięta

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAEmilia Czerwińska kontra Yasmina Guimarães na gali KSW 80. Karta walk zamknięta

Yasmina Guimarães z Brazylii będzie przeciwniczką Emilii Czerwińskiej na gali KSW 80 w Lubinie. Tym samym organizatorzy skompletowali kartę walk wydarzenia, które odbędzie się już 17 marca Regionalnym Centrum Sportu w Lubinie. Na ten moment trudno wskazać faworytkę, a większe doświadczenie w MMA do ringu wniesie Guimarães. Czerwińska będzie chciała zachować miano niepokonanej. 

Trzeci pojedynek Emilii Czerwińskiej 

Dla Emilii Czerwińskiej (2-0, 1 KO) będzie to trzeci pojedynek w karierze w formule MMA. Dwa poprzednie także stoczyła dla organizacji KSW, gdzie najpierw na gali KSW 63 przed czasem pokonała Weronikę Eszer, a następnie na KSW 72 umiejętnie wypunktowała Sarę Luzar-Smajić. Zdecydowanie więcej doświadczenia w ringach MMA ma Brazylijka Yasmina Guimarães (4-1, 1 Sub). Emilia Czerwińska, zanim trafiła do KSW, to wcześniej rywalizowała w sportach uderzanych, w tym przede wszystkim w kickboxingu. Tam może poszczycić się znakomitymi osiągnięciami, w tym m.in. tytułami mistrzyni świata i Polski. Teraz w Lubinie powalczy o pozostanie niepokonaną w formule MMA. 

Trudne wyzwanie Polki

Bez dwóch zdań przed Polką trudne zadanie. Brazylijka Yasmina Guimarães jest wszechstronną fighterką, która również w przeszłości specjalizowała się w sportach uderzanych. Przede wszystkim rywalizowała w formule muay thai, gdzie sięgała po cenne trofea w Brazylii. Do tej pory w MMA stoczyła pięć pojedynków, z czego cztery wygrała. Ma większe doświadczenie w mieszanych sztukach walki, jednak obie zawodniczki są na początku swoich karier. To sprawia, że czeka nas emocjonujące widowisko. Tym zestawieniem organizatorzy skompletowali kartę walk gali KSW 80 w Lubinie. 

Karta walk KSW 80

Poniżej przedstawiamy kartę walk gali KSW 80 w Lubinie. 

Walka wieczoru

Robert Ruchała vs Lom-Ali Eskijew

Karta główna

Henrique Da Silva vs Oumar Sy

Tom Breese vs Bartosz Leśko

Damian Piwowarczyk vs Bartek Gładkowicz

Kacper Koziorzębski vs Borys Borkowski

Mateusz Janur vs Andi Vrtačić

Michał Michalski vs Giorgi Kvelidze

Emilia Czerwińska vs Yasmina Guimarães

Wojciech Kazieczko vs Danu Tarchila

Kamil Szkradek vs Przemysław Górny

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...