Erikas Golubovskis nowym rywalem Michała Michalskiego na KSW 80

Strona głównaSporty walkiMMAErikas Golubovskis nowym rywalem Michała Michalskiego na KSW 80

Na dzień przed galą KSW 80 w Lubinie Michałowi Michalskiemu zmienił się rywal. W miejsce kontuzjowanego Giorgiego Kvelidze wskoczył Litwin Erikas Golubovskis. Nie zmienia to pierwotnych założeń organizatorów i walka ta także odbędzie się w limicie wagi średniej. Litwin wydaje się groźnym przeciwnikiem, jednak ze względu na okoliczności tego zestawienia to Michał Michalski będzie faworytem. 

Niekomfortowe położenie Michalskiego 

Bez wątpienia zmiana rywala na dzień przed planowaną walką nie jest komfortowa dla Michała Michalskiego (9-5, 5 KO, 1 Sub). Przez ostatnie tygodnie wspólnie ze sztabem szkoleniowym przygotowywał się on do pojedynku z Gruzinem Giorgim Kvelidze. Niestety ten uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Podczas sesji w saunie poślizgnął się i nabawił się kontuzji pleców. Ta wyeliminowała go z pojedynku z Polakiem. Organizatorzy stanęli przed trudnym zadaniem znalezienia zastępstwa dla Gruzina na dzień przed walką. Ostatecznie rękawicę podjął Litwin Erikas Golubovskis (8-1-1, 3 KO, 3 Sub) i to on będzie przeciwnikiem Michalskiego na piątkowej gali w Lubinie. 

Kim jest Erikas Golubovskis?

Litwin Erikas Golubovskis legitymuje się dobrym bilansem. Wygrał 8 z 10 zawodowych walk w MMA, w tym sześć kończył przed czasem. Do tej pory walczył jednak przede wszystkim na Litwie, w Austrii i Niemczech. W jego dorobku brakuje pojedynków z uznanymi zawodnikami, stąd też bilans może nieco przekłamywać. Przekonamy się o tym już w piątek w Lubinie, gdy Golubovskis wejdzie do ringu KSW z Michałem Michalskim i zadebiutuje w polskiej organizacji. Do tej pory największą walką Litwina było starcie o mistrzostwo organizacji Inferno w Austrii, jednak tam decyzją sędziów przegrał z Austriakiem Florianem Abergerem i doznał swojej pierwszej porażki w MMA. Michał Michalski w piątek będzie chciał dołożyć drugą przegraną do bilansu rywala. 

Karta walk KSW 80 

Poniżej przedstawiamy kartę walk gali KSW 80 w Lubinie, która odbędzie się 17 marca. 

Walka wieczoru

Robert Ruchała vs Lom-Ali Eskijew

Karta główna

Henrique Da Silva vs Oumar Sy

Tom Breese vs Bartosz Leśko

Damian Piwowarczyk vs Bartek Gładkowicz

Kacper Koziorzębski vs Borys Borkowski

Mateusz Janur vs Andi Vrtačić

Michał Michalski vs Erikas Golubovskis

Emilia Czerwińska vs Yasmina Guimarães

Wojciech Kazieczko vs Danu Tarchila

Kamil Szkradek vs Patryk Chrobak

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...