Michał Figlak kolejną walkę w UFC stoczy już w marcu. Polak wystąpi na gali w Londynie

Strona głównaSporty walkiMMAMichał Figlak kolejną walkę w UFC stoczy już w marcu. Polak wystąpi...

Michał Figlak swoją drugą walkę w największej organizacji MMA na świecie stoczy już 18 marca. Nasz reprezentant wystąpi na londyńskiej gali UFC 286.

Będzie pierwsze zwycięstwo w UFC?

Michał Figlak (8-1) już w marcu stoczy swoją drugą walkę w prestiżowym UFC. Polak swój debiut przegrał wskutek decyzji sędziowskiej i tym samym odniósł pierwszą porażkę w karierze. Wobec tego teraz będzie szczególnie zmotywowany, by dopisać do swojego rekordu walk zwycięstwo. Szczególnie że Figlak walczyć będzie w Anglii, a więc w miejscu swojego codziennego zamieszkania. Jego przeciwnikiem będzie Szkot Chris Duncan (9-1), dla którego będzie to inauguracyjny występ pod sztandarem renomowanej organizacji. To polsko-szkockie zestawienie zapowiada się naprawdę wyrównanie i wydaje się, że zawodnicy są w stanie dostarczyć kibicom naprawdę widowiskowej walki.

Figlak nie będzie jedynym Polakiem na UFC 286?

Na ten moment w związku z marcową galą UFC w Anglii zostało ogłoszonych zaledwie kilka walk. Federacja jednak zwykła w przeszłości umiejscawiać na karcie walk wydarzeń organizowanych w Europie dużo starć z udziałem zawodników pochodzących z tego właśnie kontynentu. Niewykluczone zatem, że w Londynie zobaczymy nie tylko Michała Figlaka, jeśli chodzi o biało-czerwonych.

W kontekście UFC 286 spekuluje się, iż podczas tego wydarzenia może w oktagonie pojawić się Mateusz Gamrot. Na razie są to jednak tylko przypuszczenia, wobec czego pozostaje śledzić oficjalne informacje publikowane przez organizację.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Fernando Santos nowym selekcjonerem Polski! Prezentacja we wtorek

Wtorek, 24 stycznia, godzina 13:00, Stadion Narodowy w Warszawie. To wtedy oficjalnie poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wczoraj na jak wyszło, że będzie...

Magda Linette w ćwierćfinale Australian Open 2023. Szykuje się spory awans w rankingu WTA!

Magda Linette wyśmienicie radzi sobie w tegorocznej edycji Australian Open. Polka awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju i już niedługo zagra z Czeszką Karoliną Pliskovą....