Kolejny Polak w UFC? Według doniesień Michał Figlak ma zadebiutować już 3 września!

Strona głównaSporty walkiMMAKolejny Polak w UFC? Według doniesień Michał Figlak ma zadebiutować już 3...

Według doniesień ze świata mieszanych sztuk walki, kolejny Polak ma podpisać kontrakt z organizacją UFC. Michał Figlak ma zadebiutować już 3 września, podczas historycznej pierwszej gali na francuskiej ziemi, w Paryżu.

Co wiemy o Michale Figlaku?

Michał Figlak (8-0) profesjonalną przygodę z MMA rozpoczął w marcu 2018, kiedy to zadebiutował na gali w Polsce. Pozostałe pojedynki w swojej dotychczasowej karierze toczył już na brytyjskiej ziemi, gdzie od niemalże dwóch lat związany jest z tamtejszą organizacją Cage Warriors. Polak dokładnie połowę swoich zwycięskich batalii kończył przed czasem – zawsze za sprawą nokautu bądź technicznego nokautu. Największym osiągnięciem Figlaka jak dotąd jest wiktoria osiągnięta w starciu z Agym Sardardim, a więc były mistrzem Cage Warriors. Sukces ten miał miejsce niecały miesiąc temu.

Z kim zmierzy się Polak?

Przeciwnikiem, z którym w debiucie w UFC zmierzy się Michał Figlak ma być Francuz Fares Ziam (12-4). Zawodnik ten ma już za sobą stoczone cztery walki pod sztandarem amerykańskiego potentata, z czego wygrał dwie z nich. Co ciekawe, Ziam został uprzednio już zwolniony z UFC, jednak – według doniesień – z powodu gali we Francji, włodarze postanowili dać mu jeszcze jedną szansę.

Kto jeszcze wystąpi na UFC w Paryżu?

Podczas francuskiej gali UFC wystąpią między innymi tacy zawodnicy jak: Ciryl Gane, Tui Tuivasa, Marvin Vettori czy Robert Whittaker.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...