Kolejny Polak w UFC? Według doniesień Michał Figlak ma zadebiutować już 3 września!

Strona głównaSporty walkiMMAKolejny Polak w UFC? Według doniesień Michał Figlak ma zadebiutować już 3...

Według doniesień ze świata mieszanych sztuk walki, kolejny Polak ma podpisać kontrakt z organizacją UFC. Michał Figlak ma zadebiutować już 3 września, podczas historycznej pierwszej gali na francuskiej ziemi, w Paryżu.

Co wiemy o Michale Figlaku?

Michał Figlak (8-0) profesjonalną przygodę z MMA rozpoczął w marcu 2018, kiedy to zadebiutował na gali w Polsce. Pozostałe pojedynki w swojej dotychczasowej karierze toczył już na brytyjskiej ziemi, gdzie od niemalże dwóch lat związany jest z tamtejszą organizacją Cage Warriors. Polak dokładnie połowę swoich zwycięskich batalii kończył przed czasem – zawsze za sprawą nokautu bądź technicznego nokautu. Największym osiągnięciem Figlaka jak dotąd jest wiktoria osiągnięta w starciu z Agym Sardardim, a więc były mistrzem Cage Warriors. Sukces ten miał miejsce niecały miesiąc temu.

Z kim zmierzy się Polak?

Przeciwnikiem, z którym w debiucie w UFC zmierzy się Michał Figlak ma być Francuz Fares Ziam (12-4). Zawodnik ten ma już za sobą stoczone cztery walki pod sztandarem amerykańskiego potentata, z czego wygrał dwie z nich. Co ciekawe, Ziam został uprzednio już zwolniony z UFC, jednak – według doniesień – z powodu gali we Francji, włodarze postanowili dać mu jeszcze jedną szansę.

Kto jeszcze wystąpi na UFC w Paryżu?

Podczas francuskiej gali UFC wystąpią między innymi tacy zawodnicy jak: Ciryl Gane, Tui Tuivasa, Marvin Vettori czy Robert Whittaker.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Kto z Polaków gra w lidze angielskiej w sezonie 22/23?

Angielską Premier League uważa się za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. W stawce jest kilku biało-czerwonych, jednak nieliczni odgrywają czołowe role w swoich...

Dublety Lewandowskiego i Świderskiego przed zgrupowaniem kadry. Jak grali Polacy w ligach zagranicznych?

Kolejny dobry weekend zanotowali polscy piłkarze w ligach zagranicznych. Już tradycyjnie do siatki rywali trafił Robert Lewandowski. Tym razem dwukrotnie pokonał bramkarza Elche i...