STS KOD PROMOCYJNY

Filip Stawowy vs Viktor Pešta na gali KSW 86 we Wrocławiu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweFilip Stawowy vs Viktor Pešta na gali KSW 86 we Wrocławiu

Poznaliśmy kolejne zestawienie gali KSW 86, która odbędzie się 16 września we wrocławskiej hali Orbita. W ringu skrzyżują rękawice Filip Stawowy oraz Czech Viktor Pešta. Dla doświadczonego Czecha będzie to debiut w organizacji KSW. Filip Stawowy dla największej organizacji w Polsce zawalczy po raz trzeci i liczy na drugie zwycięstwo. Pojedynek zakontraktowano w wadze ciężkiej. 

Filip Stawowy chce walczyć o pas

Filip Stawowy (10-3, 8 KO, 1 Sub) to obecny numer pięć w rankingu wagi ciężkiej organizacji KSW. Bez wątpienia Polak ma chrapkę na walkę o mistrzowski pas, jednak musi wcześniej udowodnić swoje umiejętności. We Wrocławiu 16 września po raz trzeci wejdzie do ringu KSW. W swoim debiucie przegrał z Czechem Michalem Martinkiem. Zdecydowanie lepiej poszło mu w drugim pojedynku, gdy duszeniem zza pleców poddał Marka Samociuka. Łącznie na zawodowych ringach stoczył 13 walk, z których aż 10 wygrał. Przed podpisaniem kontraktu z KSW Filip Stawowy walczył dla takich organizacji jak Babilon MMA czy Slugfest.

Debiut Viktora Pešty

Tym razem po drugiej stronie ringu stanie doświadczony Czech Viktor Pešta (18-8, 8 KO, 6 Sub). Zawodnik ten zadebiutuje w organizacji KSW. Na swoim koncie ma m.in. pas mistrzowski kategorii półciężkiej w organizacji Oktagon MMA. Ponadto walczył m.in. dla UFC oraz Professional Fighters League. To prawdziwy obieżyświat MMA, który rywalizował w wielu krajach Europy. Jego debiut w KSW miał nastąpić kilka miesięcy temu, jednak z powodu urazu wycofał się z pojedynku z Danielem Omielańczukiem. Teraz wejdzie do ringu z Filipem Stawowym i wydaje się, że to Polak będzie faworytem. Z drugiej strony Czech jest bardzo groźny i aż 14 swoich pojedynków kończył przed czasem. Liczymy na spore emocje. 

Aktualna karta walk KSW 86 we Wrocławiu 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 86 we Wrocławiu: 

Walka wieczoru 

Jakub Wikłacz vs TBA

Karta główna

Michał Michalski vs Dominik Humburger

Filip Stawowy vs Viktor Pešta

Kacper Koziorzębski vs TBA

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy, którzy wygrali Ligę Mistrzów | Ilu wygrało LM, kto zagrał w finale?

Nie jest łatwo podnieść puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Ten może należeć tylko do najsilniejszych piłkarskich klubów, a tak się niestety składa, że...