STS KOD PROMOCYJNY

Giorgi Kvelidze rywalem Michała Michalskiego na gali KSW 80 w Lubinie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAGiorgi Kvelidze rywalem Michała Michalskiego na gali KSW 80 w Lubinie

Na 10 dni przed planowaną galą KSW 80 w Lublinie Michał Michalski poznał swojego przeciwnika. Polski zawodnik zmierzy się z Gruzinem Giorgim Kvelidze. Obaj mają podobne doświadczenie na zawodowych ringach. Michał Michalski przystąpi do starcia z Gruzinem po porażce z Bartosińskim, a Kvelidze będzie na fali trzech wygranych z rzędu. Zapowiada się bardzo emocjonujące starcie. 

Michał Michalski chce się przełamać

Dla Michała Michalskiego (9-5, 5 KO, 1 Sub) pojedynek z Giorgim Kvelidze (10-4, 3 KO, 4 Sub) z Gruzji będzie okazją do przełamania. Znany z efektownej walki Polak ostatni raz w ringu pojawił się ponad 1,5 roku temu, gdy w lipcu 2021 roku przegrał przed czasem z Adrianem Bartosińskim. Miało to miejsce na gali KSW 62. Długa przerwa sprawia, że forma Michała Michalskiego jest pewną niewiadomą i kibice tym bardziej czekają na jego powrót do okrągłej klatki organizacji KSW. Szybka porażka z Bartosińskim zastopowała serię trzech zwycięstw z rzędu Michalskiego. W pojedynku z Kvelidze chce rozpocząć nową serię wygranych. 

Niewygodny rywal 

Gruzin Giorgi Kvelidze to niewygodny rywal, który jest aktualnym mistrzem austriackiej organizacji Vendetta Fight Nights w wadze średniej. Ostatnie trzy pojedynki wygrał. Co ciekawe, ostatni raz walczył stosunkowo niedawno, bo 4 lutego. Wówczas na gali w Wiedniu pokonał przed czasem Vishkana Mataeva. Teraz po kilku tygodniach ponownie wejdzie do klatki. Tym razem zmierzy się z Michałem Michalskim. Dla Gruzina będzie to debiut w organizacji KSW i od tego, jak się w nim pokaże, zależy jego przyszłość w okrągłej klatce KSW. Spodziewamy się efektownego pojedynku, który zakończy się przed czasem. Liczymy na zwycięstwo w nim Michała Michalskiego. 

Aktualna karta walk KSW 80 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 80 w Lubinie. 

Walka wieczoru

Robert Ruchała vs Lom-Ali Eskijew

Karta główna

Henrique Da Silva vs Oumar Sy

Tom Breese vs Bartosz Leśko

Damian Piwowarczyk vs Bartek Gładkowicz

Kacper Koziorzębski vs Borys Borkowski

Mateusz Janur vs Andi Vrtačić

Michał Michalski vs Giorgi Kvelidze

Emilia Czerwińska vs TBA

Wojciech Kazieczko vs Danu Tarchila

Kamil Szkradek vs Przemysław Górny

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...