Gracjan Szadziński vs Wilson Varela na KSW 82 w Warszawie

Strona głównaSporty walkiMMAGracjan Szadziński vs Wilson Varela na KSW 82 w Warszawie

Na gali KSW 82 w Warszawie dojdzie do polsko-francuskiego pojedynku wagi lekkiej. Naprzeciw siebie 13 maja staną Gracjan Szadziński i Wilson Varela. To kolejny pojedynek dodany przez organizatorów do karty walk. Obaj zawodnicy zajmują dalsze miejsce w rankingu organizacji KSW i w Warszawie będą chcieli to poprawić. Zwycięzca będzie mógł liczyć na jeszcze mocniejsze zestawienie w najbliższym czasie. 

Szadziński o poprawę bilansu w KSW

Dla Gracjana Szadzińskiego (9-5, 7 KO) będzie to ósmy pojedynek dla organizacji KSW. Do tej pory cztery z nich przegrał. Ostatni raz w oktagonie pojawił się na gali KSW 76, gdzie szybko został rozbity przez Mołdawianina Valeriu Mirceę. Wcześniej w styczniu ubiegłego roku Polak wygrał przez nokaut z Franceso Moriccą. Gracjan Szadziński znany jest z mocnego uderzenia. Większość wygranych pojedynków kończy przed czasem. W ten sposób pokonał jeszcze m.in. Macieja Kazieczko i Paula Redmonda. Szadziński na co dzień trenuje w Berserkers Team w Szczecinie. 

Kim jest Wilson Varela?

Francuz Wilson Varela (8-5, 2 KO, 4 Sub) przystąpi do pojedynku z Polakiem po dwóch zwycięstwach z rzędu. Będzie chciał kontynuować serię i Gracjana Szadzińskiego czeka trudne zadanie. Varela zdecydowanie lepiej czuje się w parterze i to powinna być jego przewaga. W stójce jednak również ma doświadczenie, ponieważ wcześniej z powodzeniem walczył w formule kickboxingu. Z drugiej strony Polak będzie liczył na walkę w stójce i zadanie swoje nokautującego ciosu. Do tej pory Wilson Varela dla organizacji KSW walczył raz i miało to miejsce w kwietniu ubiegłego roku na KSW 69. Wówczas przez TKO przegrał z Maciejem Kazieczko. Faworytem najbliższego pojedynku wydaje się być Gracjan Szadziński, który chce odnieść kolejne ważne zwycięstwo w zawodowej karierze. 

Aktualna karta walk KSW 82 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 82 w Warszawie. 

Walka wieczoru 

Andrzej Grzebyk vs Brian Hooi

Karta główna

Rafał Kijańczuk vs Bohdan Gnidko

Gracjan Szadziński vs Wilson Varela

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...