STS KOD PROMOCYJNY

Gracjan Szadziński vs Wilson Varela na KSW 82 w Warszawie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAGracjan Szadziński vs Wilson Varela na KSW 82 w Warszawie

Na gali KSW 82 w Warszawie dojdzie do polsko-francuskiego pojedynku wagi lekkiej. Naprzeciw siebie 13 maja staną Gracjan Szadziński i Wilson Varela. To kolejny pojedynek dodany przez organizatorów do karty walk. Obaj zawodnicy zajmują dalsze miejsce w rankingu organizacji KSW i w Warszawie będą chcieli to poprawić. Zwycięzca będzie mógł liczyć na jeszcze mocniejsze zestawienie w najbliższym czasie. 

Szadziński o poprawę bilansu w KSW

Dla Gracjana Szadzińskiego (9-5, 7 KO) będzie to ósmy pojedynek dla organizacji KSW. Do tej pory cztery z nich przegrał. Ostatni raz w oktagonie pojawił się na gali KSW 76, gdzie szybko został rozbity przez Mołdawianina Valeriu Mirceę. Wcześniej w styczniu ubiegłego roku Polak wygrał przez nokaut z Franceso Moriccą. Gracjan Szadziński znany jest z mocnego uderzenia. Większość wygranych pojedynków kończy przed czasem. W ten sposób pokonał jeszcze m.in. Macieja Kazieczko i Paula Redmonda. Szadziński na co dzień trenuje w Berserkers Team w Szczecinie. 

Kim jest Wilson Varela?

Francuz Wilson Varela (8-5, 2 KO, 4 Sub) przystąpi do pojedynku z Polakiem po dwóch zwycięstwach z rzędu. Będzie chciał kontynuować serię i Gracjana Szadzińskiego czeka trudne zadanie. Varela zdecydowanie lepiej czuje się w parterze i to powinna być jego przewaga. W stójce jednak również ma doświadczenie, ponieważ wcześniej z powodzeniem walczył w formule kickboxingu. Z drugiej strony Polak będzie liczył na walkę w stójce i zadanie swoje nokautującego ciosu. Do tej pory Wilson Varela dla organizacji KSW walczył raz i miało to miejsce w kwietniu ubiegłego roku na KSW 69. Wówczas przez TKO przegrał z Maciejem Kazieczko. Faworytem najbliższego pojedynku wydaje się być Gracjan Szadziński, który chce odnieść kolejne ważne zwycięstwo w zawodowej karierze. 

Aktualna karta walk KSW 82 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 82 w Warszawie. 

Walka wieczoru 

Andrzej Grzebyk vs Brian Hooi

Karta główna

Rafał Kijańczuk vs Bohdan Gnidko

Gracjan Szadziński vs Wilson Varela

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...