STS KOD PROMOCYJNY

Jakub Wikłacz kontra Sebastian Przybysz w walce wieczoru gali KSW 86

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAJakub Wikłacz kontra Sebastian Przybysz w walce wieczoru gali KSW 86

W walce wieczoru gali KSW 86 we Wrocławiu dojdzie do czwartego pojedynku pomiędzy Jakubem Wikłaczem i Sebastianem Przybyszem. Stawką tego starcia będzie pas mistrzowski organizacji KSW w wadze koguciej. Pas dzierży Wikłacz po tym, jak w grudniu ubiegłego roku pokonał Przybysza na punkty na gali KSW 77. Czwarta odsłona ich rywalizacji będzie miała miejsce 16 września w Hali Orbita. 

Czwarty pojedynek na szczycie wagi koguciej

To będzie epicka walka. Broniący pasa mistrzowskiego Jakub Wikłacz (14-3-1, 9 Sub) po raz czwarty w karierze zmierzy się z Sebastianem Przybyszem (12-3-0, 5 KO, 4 Sub). Ten drugi to numer jeden wagi koguciej w KSW. Po raz ostatni obaj walczyli ze sobą 17 grudnia ubiegłego roku na gali KSW 77. Wtedy po pięciorundowej batalii na punkty wygrał Wikłacz i wywalczył pas mistrzowski. Do pierwszego pojedynku pomiędzy nimi doszło w lipcu 2017 roku w organizacji ACB, gdzie również na pełnym dystansie lepszy był Wikłacz. Jedyne dotychczasowe zwycięstwo Sebastiana Przybysza miało miejsce w lipcu 2020 roku na gali KSW 53, gdy walka zakończyła się przed czasem w trzeciej rundzie. 

Wikłacz nie walczył od grudnia 2022

Jakub Wikłacz powróci do ringu po blisko dziewięciu miesiącach przerwy. Po raz ostatni walczył właśnie 17 grudnia z Sebastianem Przybyszem. Jednocześnie była to dla niego czwarta wygrana z rzędu. Ostatniej porażki doznał w lipcu 2020 roku właśnie z Przybyszem. Od tego czasu nikt nie może znaleźć na niego recepty. Pretendent do pasa mistrzowskiego po grudniowej porażce stoczył jeszcze dwie walki na KSW 82 i KSW 84. Obie kończył przed czasem, gdy pokonał kolejno Filipa Macka i Islama Djabrailova. Ta ostatnia walka miała miejsce 15 lipca. Teraz po dwóch miesiącach Przybysz ponownie wyjdzie do ringu, aby powalczyć o pas mistrzowski kategorii koguciej.

Aktualna karta walk KSW 86 we Wrocławiu 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 86 we Wrocławiu: 

Walka wieczoru 

Jakub Wikłacz vs Sebastian Przybysz

Karta główna

Michał Michalski vs Dominik Humburger

Dawid Śmiełowski vs Lom-Ali Eskiev

Filip Stawowy vs Viktor Pešta

Artur Szczepaniak vs Igor Michaliszyn

Kacper Koziorzębski vs Wiktor Zalewski

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...