STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Jakub Wikłacz kontra Sebastian Przybysz w walce wieczoru gali KSW 86

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAJakub Wikłacz kontra Sebastian Przybysz w walce wieczoru gali KSW 86

W walce wieczoru gali KSW 86 we Wrocławiu dojdzie do czwartego pojedynku pomiędzy Jakubem Wikłaczem i Sebastianem Przybyszem. Stawką tego starcia będzie pas mistrzowski organizacji KSW w wadze koguciej. Pas dzierży Wikłacz po tym, jak w grudniu ubiegłego roku pokonał Przybysza na punkty na gali KSW 77. Czwarta odsłona ich rywalizacji będzie miała miejsce 16 września w Hali Orbita. 

Czwarty pojedynek na szczycie wagi koguciej

To będzie epicka walka. Broniący pasa mistrzowskiego Jakub Wikłacz (14-3-1, 9 Sub) po raz czwarty w karierze zmierzy się z Sebastianem Przybyszem (12-3-0, 5 KO, 4 Sub). Ten drugi to numer jeden wagi koguciej w KSW. Po raz ostatni obaj walczyli ze sobą 17 grudnia ubiegłego roku na gali KSW 77. Wtedy po pięciorundowej batalii na punkty wygrał Wikłacz i wywalczył pas mistrzowski. Do pierwszego pojedynku pomiędzy nimi doszło w lipcu 2017 roku w organizacji ACB, gdzie również na pełnym dystansie lepszy był Wikłacz. Jedyne dotychczasowe zwycięstwo Sebastiana Przybysza miało miejsce w lipcu 2020 roku na gali KSW 53, gdy walka zakończyła się przed czasem w trzeciej rundzie. 

Wikłacz nie walczył od grudnia 2022

Jakub Wikłacz powróci do ringu po blisko dziewięciu miesiącach przerwy. Po raz ostatni walczył właśnie 17 grudnia z Sebastianem Przybyszem. Jednocześnie była to dla niego czwarta wygrana z rzędu. Ostatniej porażki doznał w lipcu 2020 roku właśnie z Przybyszem. Od tego czasu nikt nie może znaleźć na niego recepty. Pretendent do pasa mistrzowskiego po grudniowej porażce stoczył jeszcze dwie walki na KSW 82 i KSW 84. Obie kończył przed czasem, gdy pokonał kolejno Filipa Macka i Islama Djabrailova. Ta ostatnia walka miała miejsce 15 lipca. Teraz po dwóch miesiącach Przybysz ponownie wyjdzie do ringu, aby powalczyć o pas mistrzowski kategorii koguciej.

Aktualna karta walk KSW 86 we Wrocławiu 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 86 we Wrocławiu: 

Walka wieczoru 

Jakub Wikłacz vs Sebastian Przybysz

Karta główna

Michał Michalski vs Dominik Humburger

Dawid Śmiełowski vs Lom-Ali Eskiev

Filip Stawowy vs Viktor Pešta

Artur Szczepaniak vs Igor Michaliszyn

Kacper Koziorzębski vs Wiktor Zalewski

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...