Jakub Wikłacz kontra Sebastian Przybysz w walce wieczoru gali KSW 86

Strona głównaSporty walkiMMAJakub Wikłacz kontra Sebastian Przybysz w walce wieczoru gali KSW 86

W walce wieczoru gali KSW 86 we Wrocławiu dojdzie do czwartego pojedynku pomiędzy Jakubem Wikłaczem i Sebastianem Przybyszem. Stawką tego starcia będzie pas mistrzowski organizacji KSW w wadze koguciej. Pas dzierży Wikłacz po tym, jak w grudniu ubiegłego roku pokonał Przybysza na punkty na gali KSW 77. Czwarta odsłona ich rywalizacji będzie miała miejsce 16 września w Hali Orbita. 

Czwarty pojedynek na szczycie wagi koguciej

To będzie epicka walka. Broniący pasa mistrzowskiego Jakub Wikłacz (14-3-1, 9 Sub) po raz czwarty w karierze zmierzy się z Sebastianem Przybyszem (12-3-0, 5 KO, 4 Sub). Ten drugi to numer jeden wagi koguciej w KSW. Po raz ostatni obaj walczyli ze sobą 17 grudnia ubiegłego roku na gali KSW 77. Wtedy po pięciorundowej batalii na punkty wygrał Wikłacz i wywalczył pas mistrzowski. Do pierwszego pojedynku pomiędzy nimi doszło w lipcu 2017 roku w organizacji ACB, gdzie również na pełnym dystansie lepszy był Wikłacz. Jedyne dotychczasowe zwycięstwo Sebastiana Przybysza miało miejsce w lipcu 2020 roku na gali KSW 53, gdy walka zakończyła się przed czasem w trzeciej rundzie. 

Wikłacz nie walczył od grudnia 2022

Jakub Wikłacz powróci do ringu po blisko dziewięciu miesiącach przerwy. Po raz ostatni walczył właśnie 17 grudnia z Sebastianem Przybyszem. Jednocześnie była to dla niego czwarta wygrana z rzędu. Ostatniej porażki doznał w lipcu 2020 roku właśnie z Przybyszem. Od tego czasu nikt nie może znaleźć na niego recepty. Pretendent do pasa mistrzowskiego po grudniowej porażce stoczył jeszcze dwie walki na KSW 82 i KSW 84. Obie kończył przed czasem, gdy pokonał kolejno Filipa Macka i Islama Djabrailova. Ta ostatnia walka miała miejsce 15 lipca. Teraz po dwóch miesiącach Przybysz ponownie wyjdzie do ringu, aby powalczyć o pas mistrzowski kategorii koguciej.

Aktualna karta walk KSW 86 we Wrocławiu 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 86 we Wrocławiu: 

Walka wieczoru 

Jakub Wikłacz vs Sebastian Przybysz

Karta główna

Michał Michalski vs Dominik Humburger

Dawid Śmiełowski vs Lom-Ali Eskiev

Filip Stawowy vs Viktor Pešta

Artur Szczepaniak vs Igor Michaliszyn

Kacper Koziorzębski vs Wiktor Zalewski

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....