Jakub Wikłacz kontra Zuriko Jojua na Narodowym. Stawką pas KSW kategorii koguciej

Strona głównaSporty walkiMMAJakub Wikłacz kontra Zuriko Jojua na Narodowym. Stawką pas KSW kategorii koguciej

Organizatorzy gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym ogłosili trzecią walkę o pas. Broniący tytułu Jakub Wikłacz zmierzy się z Gruzinem Zuriko Jojuą, a stawką będzie pas mistrzowski KSW w kategorii koguciej. Z jednej strony Wikłacz przystąpi do pierwszej obrony tytułu, a z drugiej Jojua będzie chciał podtrzymać dobrą passę. Gruzin od ośmiu pojedynków jest niepokonany i Polaka czeka bardzo trudne zadanie. Wszystko rozstrzygnie się 3 czerwca w Warszawie. 

Pierwsza obrona tytułu przed Wikłaczem

Jakub Wikłacz (14-3-1, 9 Sub) na gali XTB KSW 77 pokonał Sebastiana Przybysza i sięgnął po pas organizacji KSW w kategorii koguciej. Wcześniej Polak w pokonanym polu pozostawił m.in.: Bruno Augusto Dos Santosa, Antuna Račicia i Patryka Surdyna. Teraz Wikłacz stanie przed wyzwaniem pierwszej obrony tytułu i od razu czeka go bardzo trudne zadanie. Po drugiej stronie ringu stanie niepokonany od ośmiu pojedynków Zuriko Jojua (9-1, 1 KO, 4 Sub) z Gruzji. Jakub Wikłacz to specjalista od walki w parterze i wiele wskazuje na to, że 3 czerwca w Warszawie na gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym będzie chciał to potwierdzić. 

Gruzin przed szansą na pas

Gruzin Zuriko Jojua przebojem wszedł do organizacji KSW i już w swoim trzecim pojedynku stanie przed szansą na zdobycie pasa mistrzowskiego. Jojua wygrał osiem ostatnich walk, a w całej zawodowej karierze w MMA doznał tylko jednej porażki. Ostatni raz w ringu pokazał się na gali KSW 76, gdzie na pełnym dystansie pokonał Antuna Račicia. W swojej pierwszej walce dla KSW przez poddanie poradził sobie z Shamilem Banukayevem. Gruzin na co dzień trenuje i mieszka w Łodzi. Czeka go stosunkowo krótka podróż do Warszawy, gdzie zmierzy się z Jakubem Wikłaczem. To trzeci pojedynek mistrzowski gali XTB KSW Colosseum 2.

Aktualna karta walk XTB KSW COLOSSEUM 2 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie. 

Walka wieczoru 

Mamed Chalidow vs Scott Askham

Karta główna

Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Jakub Wikłacz vs Zuriko Jojua

Paweł Pawlak vs Tomasz Romanowski

Daniel Rutkowski vs Adam Soldaev

Michał Materla vs Radosław Paczuski

Arkadiusz Wrzosek vs TBA

Radosław Paczuski vs TBA

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....